Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Co je offshore společnost a jaké vám přinese výhody?

Máte svůj byznys, ale zdá se vám, že české prostředí není pro podnikání ideální? Možná vás napadlo, že své s.r.o. vyměníte za společnost v daňovém ráji tak, jak to už udělalo nespočet podnikatelů. Popularita tzv. offshore společností roste a nic vám nebrání, abyste si ji založili i vy. Na druhou stranu počítejte i s určitými nevýhodami a omezeními. Co vám může firma v zahraniční dát, a co naopak vzít?

Co si představit pod pojmem „daňový ráj“?

Podnikatelé z celého světa zakládají offshore firmy v daňový rájích neboli daňových přístavech. O co jde? Jedná se o země, které nabízí velmi přívětivé prostředí pro podnikání. Zdaleka největším lákadlem je žádná nebo zanedbatelná daň ze zisku a nulové zdanění dividend.

Daňových rájů je spousta a většinou jde o menší nebo ostrovní státy s nižším počtem obyvatel. Většina podnikatelů si okamžitě vybaví Seychely, Kypr nebo Bahamy, ale mezi vyhledávané lokality patří také Britské panenské ostrovy, Belize, Bahamy či Kajmanské ostrovy.

Za zmínku patří také zakládání společností ve Velké Británii, která nabízí nejvýhodnější podmínky pro daňové plánování ze všech západoevropských zemí. Velká Británie sice není daňový ráj, ale podnikatelé si ji zamilovali díky zjednodušené administrativě a zamezení dvojitého zdanění.

Tip: Pokud vám v založení offshore firmy brání znalost cizího jazyka, přihlaste se do renomované jazykové školy.

Základní výhody a nevýhody offshore společností

V úvodu jsme zmínili, že největším benefitem firem v daňových rájích je velmi nízká nebo žádná daňová zátěž, ale tím výčet výhod teprve začíná. Mezi pádné argumenty, které hovoří pro offshore společnosti, je také naprostá anonymita a diskrétnost (údaje o firemní struktuře nejsou veřejně přístupné) a minimální zásahy ze strany úřadů. Většina daňových rájů navíc nevyžaduje vedení účetnictví a podání daňového přiznání.

Ale jak je to s negativy? Nic není bez „poskvrnky“ a daňové ráje bohužel nejsou vhodné pro každého. První omezení se týká činnosti firmy – bývá omezena mimo území státu, ve kterém je zaregistrována. Počítejte také s paušální daní, která je většinou zanedbatelná. Největší nevýhodou je netransparentní vlastnická struktura, která může některé klienty odradit od spolupráce.

Jak zní resumé? Společnost v daňovém ráji představuje zajímavou možnost, jak se vyhnout daňové povinnosti, komplikované administrativě a dalším negativům. Zároveň není vhodná pro všechny obory podnikání, a proto byste měli založení firmy v zahraničí prodiskutovat s odborníky.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • O offshore společnostech jsem začala slýchat teprve před pár měsíci, ale pořád jsem moc nechápala, o co jde, a k čemu je to vlastně dobré. 🙂 Díky za vysvětlení 🙂 Pro více informací ještě doporučuji mrknout sem – https://www.ioffshore.cz/ 🙂