Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Kam za přírodou a turistickými atrakcemi? Navštivte Frenštátské Horečky!

Blíží se zima, teploty klesají a většina lidí tráví volno před obrazovkami televizorů nebo s mobilním telefonem v ruce. Což je velká chyba, protože i v tomto období, byť chladnějším, si lze užívat výlety po jedinečných českých místech plnými doušky. Pokud vám schází inspirace, jistě nepohrdnete tipem na víkendový trip s rodinou či přáteli. Znáte Frenštátské Horečky? Oblíbený turistický areál nabízí netušené možnosti. Najdete ho na území obcí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic a bez ohledu na to, zda se do něj vydáte lanovkou, nebo po schodech, budete z půvabného prostředí nadšení.

Historie areálu se začala psát již v předminulém století. S investicí do rozvoje turistiky začala v roce 1884 Pohorská jednota Radhošť a v současné době patří k největším zdejším turistickým lákadlům Skokanský areál Jiřího Rašky.

Skokanským areálem však výčet turistických atrakcí Frenštátských Horeček teprve začíná. Za zmínku stojí i množství dalších zastávek – zvonička Strážkyně Beskyd, kaple Marie Lurdské, kulturní památka Nová vlčina, jednosměrná stezka pro terénní cyklistiku zvaná Beskydské traily… Zdaleka nejlépe však uděláte, když absolvujete naučnou stezku Beskydské nebe v celé její kráse. Alespoň se vám nestane, že byste při toulkách Horečkami na něco zapomněli.

A kdyby vám zbylo trochu času, můžete se vydat na výlety do blízkého okolí. Vaší pozornosti by neměla ujít věhlasná Štramberská Trúba – věž původního štramberského hradu nebo třeba muzeum Tatry v Kopřivnici.

Ukojte své choutky v restauraci u Janíka

V mezičase svých toulek po Horečkách by vaše kroky měly směrovat také do valašské restaurace Trojanovice. Hospoda a restaurace U Janíka nabízí jedinečnou atmosféru a velmi chutnou kuchyni, která odkazuje na tradiční menu Frenštát.

Restaurace Frenštát je sama o sobě místem, ze kterého na vás dýchne historie. Aby ne, vždyť stojí již od roku 1873 a odjakživa sloužila jako ryze výletní hospůdka. Zamilovali se do ní karbaníci, kteří zde pravidelně hrávali turnaje v kartách. Dnes je restaurace Frenštát pod Radhoštěm jasnou volbou pro každého, kdo si rád pochutná na specifické kuchyni.

Koukněte se na denní menu Frenštát a představte si, jak alespoň na chvíli vypustíte z hlavy všechen stres dnešní doby a ukájíte své chuťové pohárky nad talířem pořádné bašty!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *