Bez člunu si pobyt u vody neužijete

Bez člunu si pobyt u vody neužijete

Definice hovoří jasně, člun je plavidlo menší než většina lodí a obvykle slouží ke speciálním účelům. Spousta člunů je dokonce tak malá a skladná, že je po po vodě přepravujeme na lodi a a po souši na přívěsu. Zvláštní kategorií člunů jsou i menší nafukovací plavidla, která slouží k rekreaci. Zásadní rozdíl mezi člunem a podle odborníků tkví v absenci podpalubí. Čluny totiž mají jen jedinou palubu a skládá se z jedné nebo více vztlakových struktur – trupů. Systém pohonu se různí a může mít podobu lodního šroubu, pádla, bidla, vesla, parního kolesa či trysky. My se však zaměříme na ty, které pohání vrtule napojená na elektromotor.

Naši předci to neměli jednoduché a pravděpodobně by se divili, na čem v dnešní době plavíme. Podle archeologů byly první čluny (tzv. monoxyly) vydlabány z jediného kmene stromu a o motorovém pohonu si mohly nechat jen zdát. A jaký člun může dělat společnost během dovolené vám?

Čluny Intex už nejsou, co bývaly...jsou totiž mnohem levnější!

Prozkoumali jsme sortiment našeho oblíbeného prodejce Hawaj.cz a našli několik plavidel, které rozhodně stojí za pozornost. Upoutala nás na nich nejen nízká cena, ale především logo světoznámého výrobce nafukovacích bazénů Intex, které je samo o sobě zárukou kvality.

Nejlevnější model nese název Excursion 4 a je k mání za 5 899,-. Připlatíte-li si 100 korun, bude vám říkat pane Seahawk 4. Další tři kousky nesou přízvisko Maxima a prodávají se v rozmezí 6 699,- (Maxima 36) až 12 299,- (Maxima 86). Zdají se vám ceny za „gumový“ člun příliš vysoké? Vtip je v tom, že jde o sety včetně lodních motorů .

Čluny od Intexu se vyznačují robustní konstrukcí, která zaručuje dlouhou životnost. Samozřejmostí je odolnost vůči UV záření, které je pro spoustu gumových člunů jistou smrtí. Hawaj.cz vám garantuje dvouletou záruku a my spoustu zábavy u vody.

Publikováno: 10. 01. 2013

Kategorie: Sport

Autor: Adam

Tagy: čluny | hawaj.cz | lodní motory | nafukovací čluny