Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Bez člunu si pobyt u vody neužijete

Definice hovoří jasně, člun je plavidlo menší než většina lodí a obvykle slouží ke speciálním účelům. Spousta člunů je dokonce tak malá a skladná, že je po po vodě přepravujeme na lodi a a po souši na přívěsu. Zvláštní kategorií člunů jsou i menší nafukovací plavidla, která slouží k rekreaci. Zásadní rozdíl mezi člunem a podle odborníků tkví v absenci podpalubí. Čluny totiž mají jen jedinou palubu a skládá se z jedné nebo více vztlakových struktur – trupů. Systém pohonu se různí a může mít podobu lodního šroubu, pádla, bidla, vesla, parního kolesa či trysky. My se však zaměříme na ty, které pohání vrtule napojená na elektromotor.

Naši předci to neměli jednoduché a pravděpodobně by se divili, na čem v dnešní době plavíme. Podle archeologů byly první čluny (tzv. monoxyly) vydlabány z jediného kmene stromu a o motorovém pohonu si mohly nechat jen zdát. A jaký člun může dělat společnost během dovolené vám?

Čluny Intex už nejsou, co bývaly…jsou totiž mnohem levnější!

Prozkoumali jsme sortiment našeho oblíbeného prodejce Hawaj.cz a našli několik plavidel, které rozhodně stojí za pozornost. Upoutala nás na nich nejen nízká cena, ale především logo světoznámého výrobce nafukovacích bazénů Intex, které je samo o sobě zárukou kvality.

Nejlevnější model nese název Excursion 4 a je k mání za 5 899,-. Připlatíte-li si 100 korun, bude vám říkat pane Seahawk 4. Další tři kousky nesou přízvisko Maxima a prodávají se v rozmezí 6 699,- (Maxima 36) až 12 299,- (Maxima 86). Zdají se vám ceny za „gumový“ člun příliš vysoké? Vtip je v tom, že jde o sety včetně lodních motorů .

Čluny od Intexu se vyznačují robustní konstrukcí, která zaručuje dlouhou životnost. Samozřejmostí je odolnost vůči UV záření, které je pro spoustu gumových člunů jistou smrtí. Hawaj.cz vám garantuje dvouletou záruku a my spoustu zábavy u vody.