Zchlaďte se v parném létě při návštěvě podzemí

Zchlaďte se v parném létě při návštěvě podzemí

Teplé dny ještě nejsou úplně za námi a stále se můžeme těšit z jejich přítomnosti a naplánovat si třeba výlet, které poslouží jako skvělý úkryt před horkým klimatem. V České republice se bezesporu nachází obrovské množství příjemných lokací, kde se dá před vysokými teplotami skrýt, my jsme pro vás připravili 3 nejvyhledávanější podzemí nacházející se na území našeho státu.

Podzemí ve Znojmě

Ubytování ve Znojmě se vám bude hodit při návštěvě zdejších podzemních katakomb, které patří k unikátním historickým památkám v rámci celé střední Evropy.K průzkumu se nabízí vytvořená infrastruktura podzemních chodeb dosahujících 27 kilometrové délky rozprostírajících se na 4 patrech.Vydejte se i vy po stopách pradávné historie a vstupte do proslulého podzemí ještě letos.

Poznejte brněnské podzemí

Prozkoumejte brněnské podzemí zvané Labyrint pod Zelným trhem. Na svou dobrodružnou výpravu si nesmíte zapomenout vzít pořádnou porci odvahy a zdroj světla, který vám pomůže prostoupit temnotou. Síť barokních sklepů v minulosti sloužila k úschově proviantu a za válečného období jako bezpečný úkryt. Kromě toho se zde objevilo pietní místo s více než 50 tisíci ostatky. K návštěvě podzemí se vám bude hodit nabídka k ubytování na portálu Hotely.cz kde naleznete pečlivě vybrané hotely v Brně.

Tajuplné Jihlavské podzemí

Posledním návrhem k návštěvě se stává tajuplné jihlavské podzemí, které se svou délkou řadí k druhému největšímu u nás. Bohatá spletitá síť vznikla vzájemným propojením sklepních prostor pod budovami města manuálním tesáním skalnatého masivu. Největším unikátem se stává fosforeskující chodba, která každoročně láká tisíce turistů z celé země i zahraničí. Pobyt v Jihlavě je zárukou vzrušujících chvil, vezměte sebou své známé nebo rodinu a užijte si momenty plné tajuplného prozkoumávání.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam