Bydlení s krbem – proč ano

Bydlení s krbem – proč ano

Chtěli jste mít ve svém vlastním domě krb a byl to váš sen už od dětství? Krb dokáže podpořit útulnou a příjemnou atmosféru, ze které na vás dýchne rodinná idylka. Navíc krbem ušetříte za energie a můžete využít alternativní způsoby topení. Inspirujte se dalšími důvody, proč mít krb.

Útulnost a bezpečný domov

Odpovězte si na otázku, co přesně od svého bydlení čekáte. Odpověď většiny se shoduje v tom, že by chtěli mít útulné a příjemné prostředí pro svou rodinu. Krb je ideálním způsobem, jak se sejít s celou rodinou, vytvořit si skvělou atmosféru a užít si například vyprávění, prohlížení rodinných fotek nebo třeba si zahrát oblíbené deskové hry. Věřte, že krb, stejně jako symbolika ohně jsou místem sblížení.

Teplo za skvělou cenu

Pokud máte strach, že byste v krbu neuměli zatopit, s dřevěnými briketami vám to půjde snadno. Vyzkoušet můžete i dřevěné pelety. Oproti klasickému dřevu nebudete muset složité uskladnění, náročné sušení dřeva a vyhnete se také fyzicky náročnému sekání. Užijte si teplo rodinného krbu v pohodlí svého domova a umístěte dřevěné brikety i pelety například do garáže nebo do technické místnosti.

Příjemné večery s rodinou

Nejhezčí vzpomínky budete mít z rodinných večerů, strávených u krbu. Pozvěte přátele nebo širší rodinu a sejděte se na kávu a sladký dezert, i když nikdo z vás nic neslaví. Nemusíte čekat, až budou mít vaši blízcí narozeniny nebo až bude Vánoce. Sejděte se jen tak, zatopte si v krbu a užijte si příjemnou atmosféru, klidně i v běžném pracovním týdnu.

Úspora za energie

Velkou výhodou krbu nebo kamen na pevná paliva je také úspora za energie. Nemusíte se bát v zimě topit a děsit se vysokých účtů za plyn nebo za elektřinu. Při topení krbem nebo kamny máte přehled, kolik jste protopili a ihned víte, zda si můžete dovolit topit víc. Je dobré nenechat dům zcela vychladnout, a to ani když odjíždíte na víkend k rodině nebo na pracovní cestu. Jakmile začnete topit, snažte se topit pravidelně a všimněte si vysoké výhřevnosti briket, které ve vašem domě udrží příjemné teplo po dlouhou dobu.

Publikováno: 25. 11. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam