Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Bydlení ve srubu není jen pro zálesáky

Většina z nás má o bydlení ve srubu zkreslenou představu. Dřevěný dům máme pevně spojený se zálesáckým stylem života a spíš než běžného člověka, si v něm představíme lovce, který srub využívá převážně proto, aby se skryl před nepřízní počasí. Dnešní sruby jsou od těch, jak je známe z dobových filmů a dobrodružných knížek, diametrálně odlišné, nicméně stále se jedná o stavby, ze kterých již na první pohled dýchá příroda. Jsou populární zejména v severských zemích, ovšem příznivce si získávají i u nás. Pokud se v současné době poohlížíte po novém bydlení a je vám blízká příroda, mohl by se vašim novým domovem stát právě takzvaný finský srub.

Zdravý a pohodový život v roubence

Mezi hlavní výhody srubových domů patří jejich nezaměnitelný vzhled, který snoubí eleganci a úzký vztah k přírodě. Vždyť co může být přirozenějšího, než dům, který je kompletně postaven ze dřeva? A je to právě přírodní materiál, který vytváří příjemnou a zdravou atmosféru. Roubenky ze severské borovice vynikají perfektními vlastnostmi, které vyvažují teplo a zaručují ideální vlhkost v rozmezí 30 až 55%. Díky optimální vlhkosti je ve srubu mnohem méně prachu, bakterií a virů a i bez nadsázky můžeme říct, že život v takovém obydlí je mnohem zdravější, než ve kterékoliv jiné stavbě. Dřevěné sruby pomáhají udržet vlhkost vzduchu uvnitř domu (dřevo severské borovice navázanou vlhkost rovnoměrně uvolňuje zpět do vzduchu a to i během suchého období) v ideálním rozsahu. Další unikátní vlastností severské borovice je i schopnost vyrovnat teplotní odchylky. V průběhu jarních a podzimních měsíců mimo jiné kumuluje sluneční energii.

Nefalšovaný srub jedině od finského výrobce Kontio

Opravdové dřevěné sruby vyrábí známá finská společnost Kontio, která nabízí řešení na klíč a to v mnoha typových i velikostních variantách. V modelovém katalogu najdete sruby, které se hodí do městské přístavby, stejně jako roubenky, jež svým vzhledem nenaruší kolorit ani té nejdivočejší přírody. Nechybí srubové domy reprezentativního stylu s pečlivě vybranými detaily z vzácných dřevin, ale i jiných materiálů, jako je sklo, mramor, a ocel. Prohlédnout si je můžete na webových stránkách kontio.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *