Bydlení ve srubu není jen pro zálesáky

Bydlení ve srubu není jen pro zálesáky

Většina z nás má o bydlení ve srubu zkreslenou představu. Dřevěný dům máme pevně spojený se zálesáckým stylem života a spíš než běžného člověka, si v něm představíme lovce, který srub využívá převážně proto, aby se skryl před nepřízní počasí. Dnešní sruby jsou od těch, jak je známe z dobových filmů a dobrodružných knížek, diametrálně odlišné, nicméně stále se jedná o stavby, ze kterých již na první pohled dýchá příroda. Jsou populární zejména v severských zemích, ovšem příznivce si získávají i u nás. Pokud se v současné době poohlížíte po novém bydlení a je vám blízká příroda, mohl by se vašim novým domovem stát právě takzvaný finský srub.

Zdravý a pohodový život v roubence

Mezi hlavní výhody srubových domů patří jejich nezaměnitelný vzhled, který snoubí eleganci a úzký vztah k přírodě. Vždyť co může být přirozenějšího, než dům, který je kompletně postaven ze dřeva? A je to právě přírodní materiál, který vytváří příjemnou a zdravou atmosféru. Roubenky ze severské borovice vynikají perfektními vlastnostmi, které vyvažují teplo a zaručují ideální vlhkost v rozmezí 30 až 55%. Díky optimální vlhkosti je ve srubu mnohem méně prachu, bakterií a virů a i bez nadsázky můžeme říct, že život v takovém obydlí je mnohem zdravější, než ve kterékoliv jiné stavbě. Dřevěné sruby pomáhají udržet vlhkost vzduchu uvnitř domu (dřevo severské borovice navázanou vlhkost rovnoměrně uvolňuje zpět do vzduchu a to i během suchého období) v ideálním rozsahu. Další unikátní vlastností severské borovice je i schopnost vyrovnat teplotní odchylky. V průběhu jarních a podzimních měsíců mimo jiné kumuluje sluneční energii.

Nefalšovaný srub jedině od finského výrobce Kontio

Opravdové dřevěné sruby vyrábí známá finská společnost Kontio, která nabízí řešení na klíč a to v mnoha typových i velikostních variantách. V modelovém katalogu najdete sruby, které se hodí do městské přístavby, stejně jako roubenky, jež svým vzhledem nenaruší kolorit ani té nejdivočejší přírody. Nechybí srubové domy reprezentativního stylu s pečlivě vybranými detaily z vzácných dřevin, ale i jiných materiálů, jako je sklo, mramor, a ocel. Prohlédnout si je můžete na webových stránkách kontio.cz.

Publikováno: 20. 11. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam