Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Půjčky spjaté s bydlením schvalují i finanční experti

Finanční experti nemají půjčky příliš v oblibě a v jednom jim dáváme zapravdu i my. Pokud peníze opravdu nepotřebujete, nepůjčujte si a raději na své potřeby ušetřete ze svého. O něčem jiném je ovšem půjčka na bydlení, která je všeobecně považována za nejprospěšnější typ úvěru vůbec. Pokud se v dohledné době chystáte realizovat své sny a máte v plánu pořízení bytu nebo domu, případně jen chcete rekonstruovat či vybavit domácnost, určitě se vám bude hodit několik praktických tipů.

Hypotéka – nejrychlejší cesta k novému bydlení

Neznámější půjčka na bydlení je bezesporu hypotéka. Ty nejvýhodnější najdete v nabídkách bank a můžete díky nim získat i několik milionů korun. Úvěrový rámec nebývá omezený a jeho výši ovlivňuje pouze bonita žadatele. Klientům s vysokým příjmem banky bez problémů půjčí i velmi vysoké částky ve výši až 100 % z odhadní ceny nemovitosti. Na hypotéku mají nárok i žadatelé, kteří příjem prokázat nemohou, ale musí se smířit s částkou do výše kolem 50 % odhadní ceny nemovitosti.

Vzhledem k obrovské konkurenci a velkému množství hypotéčních úvěrů vždy využijte přehledné srovnání, na základě kterého najdete nejvýhodnější variantu. Neorientujte se pouze na úrokovou sazbu a zohledněte také poplatky, neboť právě ty mohou v průběhu několika desítek let vygenerovat významný rozdíl. Účelová půjčka na byt je v každém případě výhodnější než klasický neúčelový úvěr.

Jak financovat vybavení?

A co když bydlení máte, ale trápí vás staré spotřebiče, nebo byste jen rádi interiér oděli do moderního hávu? Nechcete-li čekat na to, až se vám podaří našetřit z vlastní kapsy, máte hned několik možností. O půjčku můžete zažádat v bance nebo u nebankovní společnosti a volit takový úvěr, jehož parametry vyhovují vašim požadavkům. Spotřebiče lze financovat prostřednictvím spotřebitelských půjček, ale také neúčelových úvěrů jako je půjčka 5000 apod. Půjčíte-li si peníze od banky nebo renomované nebankovní společnosti, určitě nešlápnete vedle.