Léto, plavky a...celulitida

Léto, plavky a...celulitida

Jaro právě vrcholí a mnoho z nás se už nemůže dočkat, až vyrazíme někam k vodě a nachytáme trochu bronzu. Ne každý se však na plavky a slunění těší. Důvod je prostý, nazývá se celulitida. Mnoho žen se kvůli takzvané pomerančové kůži k vodě vůbec nepodívá, protože se jednoduše stydí. Pode nejnovějších průzkumů celulitidou trpí více než každá druhá žena a poměrně dost mužů. O co se tedy přesně jedná? Toto postižení podkožních tkání se nejčastěji objevuje na zadní straně hýždí a vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Ženskou celulitidu do značné míry způsobují pohlavní hormony (estrogeny). Dalším faktorem, který má za následek vznik tohoto onemocnění, je aktivita lymfatického systému, se kterou je spojeno zadržování vody v těle.

Sedavý životní styl a nezdravá strava

Vznik celulitidy je samozřejmě do jisté míry ovlivněn i tím, jak žijeme. Mezi nejčastější příčiny patří sedavý životní styl a konzumace vysokolalorických potravin. Mezi nejohroženější skupinu patří lidé trpící nadváhou, ale také osoby, které nadměrně pijí kávu a alkohol. Pokud jste zaznamenali začínající celulitidu i u vás, ještě není nic ztraceno. Dá se proti ní poměrně účinně bojovat a to hned několika způsoby. Naprostým základem je změna životního stylu, tedy zvýšená pohybová aktivita, nebo ještě lépe sport. Místo vysedávání u televize či internetu si raději zajděte na procházku do parku, případně zahrajte kolektivní sport v kruhu přátel. Některé ženy preferují odborné masáže, ale účinné jsou i studené sprchy. Nutná je také změna jídelníčku, čili výměna kalorických pochoutek za něco zdravějšího a dodržování pitého režimu.

Tělová kosmetika - účinná zbraň proti celulitidě

Někdy však nepomůže ani razantní změna životního stylu a poslední možností zůstanou speciální krémy. Kvalitní tělová kosmetika dokáže následky celulitidy výrazně zmírnit, nebo dokonce úplně potlačit. Důležitá je však i včasná prevence, takže pokud patříte k lidem, kteří mají k celulitidě předpoklady, raději proti ní začněte bojovat dříve, než se rozroste do nepříjemných rozměrů. I vy se tak budete moct těšit na letní radovánky a na stud nebudete mít ani pomyšlení.

Publikováno: 14. 05. 2012

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: celulitida | jak na celulitidu | kosmetika | kosmetika proti celulitidě | léto | plavky