Jak najít nejlevnější webhosting bez kompromisů?

Jak najít nejlevnější webhosting bez kompromisů?

Rozhodli jste se, že vybudujete úspěšný web? Ať už je vašim cílem firemní prezentace, e-shop nebo jen osobní blog, budete potřebovat nejen doménu, ale také webhosting. Tedy místo na serveru, kde nahrajete data své webové stránky. Webohosterů, kteří nabízí webhostingové služby, u nás působí spoustu a většina z nich nabízí hned několik variant služeb. Ty se liší parametry i cenou. A my vám prozradíme, jak vybrat nejlepší řešení v poměru ceny a výkonu.

Podle čeho vybrat ideální webhosting?

Webhosting je důležitější, než jste si možná doposud mysleli. Předtím, než si službu objednáte, budete muset přihlédnout k několika specifickým požadavkům. Klíčovou roli hraje návštěvnost, přičemž při předpokládané návštěvnosti řádově ve stovkách až tisících uip (unikátní ip adresa) vám bude stačit sdílený webhosting. Cena sdíleného webhostingu není vysoká a v praxi se pohybuje v desítkách korun na měsíc. Roční provoz méně náročného projektu vás ve finále vyjde na pár stokorun, což vám vítr v peněžence neudělá. Webhosteři navíc nabízí různé bonusy v podobě neomezeného místa pro web, tvorby aliasů na doméně 2. řádu a podobně. Ale co když máte v plánu spuštění několika webů? V takovém případě se již sdílená varianta nemusí vyplatit a budete se muset přiklonit k alternativě v podobě multihostingu nebo VPS (virtuální server). VPS zvládne vyšší zátěž, ale jeho správa vyžaduje určité znalosti. Zároveň spočítejte s vyšší cenou za pronájem. Nevíte-li kudy kam, využijte praktický porovnávač. Díky němu najdete nejlepší webhosting mnohem rychleji.

Hosting v ČR, nebo zahraniční služba?

Možná si pohráváte s myšlenkou na web určený pro zahraniční trh. V takovém případě je ideální zahraniční webhosting. Ceny jsou srovnatelné a často i mnohem přívětivější. Optimální variantu vám pomůže najít tzv. hosting watcher – služba, která funguje jako srovnávač zahraničních webhostingů.

Publikováno: 17. 02. 2015

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: hosting watcher | nejlepší webhosting