Cestování bez pojištění se vám může krutě vymstít

Cestování bez pojištění se vám může krutě vymstít

Svět je malý a v době, kdy se hranice většiny států nadobro otevřely, platí známé rčení dvojnásob. V posledních letech cestujeme mnohem intenzivněji než v minulých dekádách a jak to tak vypadá, budeme v budoucnu cestovat ještě častěji. Není divu, vždyť ceny letenek, ale i samotného ubytování výrazně klesají a na druhý konec světa se můžeme dostat doslova za pár korun. Ať už se však za hranice vydáme na dovolenou nebo na služební cestu, nikdy bychom neměli zapomínat na cestovní pojištění. Bez něj se nám může cesta výrazně prodražit.

Cestujete v rámci EU? Přesto se pojistěte!

Kvůli Evropskému průkazu zdravotního pojištění spousta cestovatelů nabylo dojmu, že se jich pojištění v rámci EU nijak netýká. Pravda je někde uprostřed. Kartička evropského pojištění se skutečně na určité zákroky a ošetření nevztahuje, ale pouze v rámci zdravotnických zařízení z veřejných zdrojů a i tam si většinou musíme výrazně připlatit. Ve Francii například celých 30 % za spoluúčast a v případě hospitalizace v nemocnici pak 16 €/den. Na stomatologické zákroky, nákup předepsaných léků nebo zdravotních pomůcek v podobě holí či ortéz a mnoho dalších komplikací už modrá kartička nestačí. V každé zemi se výše spoluúčasti liší, vždy záleží na konkrétních cenících.

Cestování mimo EU bez pojištění může být osudné

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a spoléhat se na to, že zrovna vám se během cestování určitě nic nepřihodí, by bylo bláhové. Cena za ošetření menšího úrazu může předčit náklady za celou cestu a dobrá pojistka tak rozhodně není od věci. Za pár desítek korun na den můžete předejít statisícovým nebo dokonce milionovým poplatkům, které by vám riskantní cestu připomínaly ještě velmi dlouho. Zdá-li se vám nabídka stávající pojišťovny nevýhodná, najděte si nejlevnější cestovní pojištění na známém srovnávači ušetřeno.cz. Najdete na něm srovnání všech pojistných produktů, které jsou aktuálně na trhu a v případě zájmu se můžete pojistit online. Při výběru zohledněte nejen cenu, ale i přidružené služby jako je nonstop asistence apod.