Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Chcete kouřit zdravě? Elektronická cigareta je lepší než „klasika“

Kouření škodí zdraví. To ví moc dobře každý kuřák, ale od zlozvyku nedokáží odradit ani naturalistické fotografie na krabičkách. Naštěstí není nikdy pozdě – pokud jste již vyzkoušeli všechny metody odvykání a nikdy se vám nepodařilo uspět, stále máte šanci. Mohla by vám pomoct elektronická cigareta, která má oproti klasické cigaretě několik podstatných výhod. Především pak to, že nedochází ke spalování tabáku. Kuřák e-cigarety díky tomu neinhaluje přes 4000 nebezpečných látek.

Odkud se k nám e-cigareta dostala?

V České republice jsou elektronické cigarety poměrně populární. Svědčí o tom i fakt, že se nimi rády nechávají fotit známé osobnosti. Pořídili si ji například vášniví kuřáci jako Oldřich Kaiser, Marta Kubišová a v neposlední řadě i Jiří Bartoška.

Princip elektronické cigarety byl patentován v roce 2006. Zařízení bylo zkonstruováno v Číně a mělo se podílet na čistším prostředí Olympijských her v roce 2008. Autorem je Číňan Hon Link, který však vycházel z konceptu z 20. let 20. století. Právě tehdy přišel s myšlenkou inhalace léčivých látek pomocí elektronického vaporizéru Joseph Robinson.

Pro koho je elektronické kouření určeno?

Elektornická cigareta je vhodná pro každého, komu se nedaří přestat s kouřením tabákových cigaret. Kuřák si může vybrat různou sílu dávky nikotinu – od nejsilnější až po nulovou. V praxi lze množství nikotinu postupně snižovat a postupně s kouřením přestat úplně.

E-kouření je levnější a praktičtější než kouření tabákových cigaret

Další velkou výhodou oproti tabákovým cigaretám je cena. Kouření není levná záležitost a silným kuřákům leze do peněz. S e-cigaretou je možné ušetřit spoustu peněz. Nenecháte-li se odradit vyšší vstupní investicí, velmi rychle se vám vložené finanční prostředky vrátí. Ročně tak ušetříte nezanedbatelnou částku.

Samozřejmě nejde jen o finanční úsporu. Elektronické cigarety jsou také praktičtější. Dým není „špinavý“ a neulpívá na záclonách. Při kouření nedochází k produkci popela a nemusí se řešit, kam s nedopalky.

Za zmínku stojí také bezpečnost. Případy, kdy kuřák usnul s cigaretou v ruce a uhořel, nejsou výjimečné. S e-cigaretou by se nic takového nemohlo stát.

Proč jsou elektronické cigarety lepší než náplasti a žvýkačky?

Logicky se nabízí otázka, proč přesedlávat na zdravější alternativu kouření, když existují i jiné metody odvykání. Oproti těm však mají e-cigarety podstatnou výhodu. K hlavním důvodům, proč je odvykání od cigaret tak těžké, patří onen rituál kouření. Kuřáci obvykle nekouří jen proto, aby do sebe dostali nikotin, ale také kvůli pocitu relaxace při vydechování kouře. Nic takového se žvýkačkou či náplastí nelze zažít.

Jak je to se zdravím?

Největší rozdíl mezi e-cigaretou a tabákovou cigaretou spočívá v tom, že v cigaretě elektronické nejsou obsaženy oxid uhelnatý a dehet. Při inhalaci kouře se nezanáší plíce a kuřák není vystavován riziku rakoviny. Dým je čistý a nezatěžuje okolí.

Kde seženete kvalitní e-cigarety?

Rozhodnete-li se nahradit tabákové cigarety elektronickou cigaretou, pořiďte si kvalitní zařízení, které vás od e-kouření neodradí častými poruchami. Zároveň se vyhněte e-liquidům od neznámých výrobců.

Široké spektrum elektronických cigaret prověřených značek (např. Joytech, Ego, Vaporesso, Elaf atd.) najdete u specializovaného prodejce na www.e-cigarety.cz. V nabídce nechybí ani e-liquidy (náplně) značek Liqua a Dekang, které splňují přísná kritéria zdravotní nezávadnosti. V e-shopu samozřejmě nechybí ani náhradní díly a příslušenství. Ceny jsou příjemné, nákup pohodlný a doručovací lhůta krátká.

Jak se nám nakupovalo na e-cigarety.cz?
  • Šíře sortimentu
  • Kvalita produktů
  • Ceny
  • Rychlost dodání
  • Zákaznická podpora
4.6

Hodnocení

Nákup v e-shopu proběhl hladce, zboží dorazilo včas a v naprostém pořádku. Zákaznická podpora nám ochotně poskytla bližší informace o produktech a doporučila vhodné alternativy.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Super článek. Sám jsem přešel na elektronickou cigaretu kvůli tomu abych přestal s tabákovými. Ještě bych zdůraznil jeden plus. Nekouřím cigarety přes půl roku, jsem na vapour 2 a obsah nikotinu jsem zatím nesnížil, protože mě ten slabší ještě neuspokojí na tolik jako silnější. Ale abych se vrátil k těm plusům jak já sám tak i mé okolí si všimlo, že hlavně už nejdu cítit po cigaretách. Sám když nastoupím v práci do výtahu který před tím típnul cigaretu říkám si jaký je to strašný smrad a to jsem si nikdy neuvědomoval když jsem byl taky kuřák. A hlavně i to pohodlí, ještě teď v zimě, člověk nikam nemusí a může kouřit v pohodlí domova aniž by to někomu vadilo.