Chcete kouřit zdravě? Elektronická cigareta je lepší než „klasika“

Chcete kouřit zdravě? Elektronická cigareta je lepší než „klasika“

Kouření škodí zdraví. To ví moc dobře každý kuřák, ale od zlozvyku nedokáží odradit ani naturalistické fotografie na krabičkách. Naštěstí není nikdy pozdě – pokud jste již vyzkoušeli všechny metody odvykání a nikdy se vám nepodařilo uspět, stále máte šanci. Mohla by vám pomoct elektronická cigareta, která má oproti klasické cigaretě několik podstatných výhod. Především pak to, že nedochází ke spalování tabáku. Kuřák e-cigarety díky tomu neinhaluje přes 4000 nebezpečných látek.

Odkud se k nám e-cigareta dostala?

V České republice jsou elektronické cigarety poměrně populární. Svědčí o tom i fakt, že se nimi rády nechávají fotit známé osobnosti. Pořídili si ji například vášniví kuřáci jako Oldřich Kaiser, Marta Kubišová a v neposlední řadě i Jiří Bartoška. Princip elektronické cigarety byl patentován v roce 2006. Zařízení bylo zkonstruováno v Číně a mělo se podílet na čistším prostředí Olympijských her v roce 2008. Autorem je Číňan Hon Link, který však vycházel z konceptu z 20. let 20. století. Právě tehdy přišel s myšlenkou inhalace léčivých látek pomocí elektronického vaporizéru Joseph Robinson.

Pro koho je elektronické kouření určeno?

Elektornická cigareta je vhodná pro každého, komu se nedaří přestat s kouřením tabákových cigaret. Kuřák si může vybrat různou sílu dávky nikotinu – od nejsilnější až po nulovou. V praxi lze množství nikotinu postupně snižovat a postupně s kouřením přestat úplně.

E-kouření je levnější a praktičtější než kouření tabákových cigaret

Další velkou výhodou oproti tabákovým cigaretám je cena. Kouření není levná záležitost a silným kuřákům leze do peněz. S e-cigaretou je možné ušetřit spoustu peněz. Nenecháte-li se odradit vyšší vstupní investicí, velmi rychle se vám vložené finanční prostředky vrátí. Ročně tak ušetříte nezanedbatelnou částku. Samozřejmě nejde jen o finanční úsporu. Elektronické cigarety jsou také praktičtější. Dým není „špinavý“ a neulpívá na záclonách. Při kouření nedochází k produkci popela a nemusí se řešit, kam s nedopalky. Za zmínku stojí také bezpečnost. Případy, kdy kuřák usnul s cigaretou v ruce a uhořel, nejsou výjimečné. S e-cigaretou by se nic takového nemohlo stát.

Proč jsou elektronické cigarety lepší než náplasti a žvýkačky?

Logicky se nabízí otázka, proč přesedlávat na zdravější alternativu kouření, když existují i jiné metody odvykání. Oproti těm však mají e-cigarety podstatnou výhodu. K hlavním důvodům, proč je odvykání od cigaret tak těžké, patří onen rituál kouření. Kuřáci obvykle nekouří jen proto, aby do sebe dostali nikotin, ale také kvůli pocitu relaxace při vydechování kouře. Nic takového se žvýkačkou či náplastí nelze zažít.

Jak je to se zdravím?

Největší rozdíl mezi e-cigaretou a tabákovou cigaretou spočívá v tom, že v cigaretě elektronické nejsou obsaženy oxid uhelnatý a dehet. Při inhalaci kouře se nezanáší plíce a kuřák není vystavován riziku rakoviny. Dým je čistý a nezatěžuje okolí.

Kde seženete kvalitní e-cigarety?

Rozhodnete-li se nahradit tabákové cigarety elektronickou cigaretou, pořiďte si kvalitní zařízení, které vás od e-kouření neodradí častými poruchami. Zároveň se vyhněte e-liquidům od neznámých výrobců. Široké spektrum elektronických cigaret prověřených značek (např. Joytech, Ego, Vaporesso, Elaf atd.) najdete u specializovaného prodejce na www.e-cigarety.cz. V nabídce nechybí ani e-liquidy (náplně) značek Liqua a Dekang, které splňují přísná kritéria zdravotní nezávadnosti. V e-shopu samozřejmě nechybí ani náhradní díly a příslušenství. Ceny jsou příjemné, nákup pohodlný a doručovací lhůta krátká.

Publikováno: 23. 12. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: e-cigareta zdraví | e-cigarety | elektronické cigarety | výhody elektronických cigaret