Chcete si svou společnost založit sami? Máme pro vás detailní návod!

Chcete si svou společnost založit sami? Máme pro vás detailní návod!

Expandujete na Slovnensko a rozhodli jste se založit vlastní společnost s ručením omezením? Nedávno jsme vás informovali, že zakládání s.r.o. je spojeno s celou řadou administrativních záležitostí, kvůli kterým se může celý proces výrazně prodloužit. Právě z tohoto důvodu stále více podnikatelů vyhledává odbornou pomoc firem, které se na zakládání specializují a provedou všechny potřebné úkony tak, aby byla firma do obchodního registru zapsána napoprvé. Pro většinu lidí je tento způsob pohodlnější, rychlejší a často i úspornější. Pokud si však přesto chcete založit firmu svépomocí, máme pro vás několik užitečných tipů.

Hlavně na nic nezapomenout...

Laik, který nemá se zakládáním žádné zkušenosti, může zapomenout hned na několik „drobností“, kvůli kterým úředníci žádost o zápis firmy do registru zamítnou. Nemusíte však zoufat, detailní postup založenia sro firmy na Slovensku najdete na webu www.zalozeniesropostup.sk. Celý proces je rozdělen do dvanácti jednotlivých kroků a jsou v něm obsaženy všechny náležitosti. Dodržíte-li je, mělo by se vám založení firmy povést již napoprvé.

Ušetřete za kancelář a využijte virtuální sídlo

Jednou z podmínek je registrační sídlo společnosti, které může být prakticky kdekoliv. Obejdete-li se však bez fyzických administrativních prostor, měli byste zvážit úsporu v podobě virtuálního sídla firmy. Všechny podstatné informace najdete na webu www.sidlofirmy.sk. Rozhodnete-li se virtuálne sídlo sro firmy využít, mohla by se vám líbit výhodná nabídka a komplexní doplňkové služby na www.mojesidlo.sk.

Zda se vám zápis do obchodního registru povedl, zjistíte na webu www.orsr.sk (oficiální stránky slovenského obchodního registru). Nezapomeňte také průběžně sledovat změny a aktuální dění ohledně daní. Najdete je na Portálu daňové sekce Finančního ředitelství SR (www.drsr.sk).