Chystáte se na ples? Pomůžeme vám vybrat šaty

Plesová sezóna vrcholí a pokud ji nechcete zmeškat, měli byste se urychleně vydat na nákupy – přece se nebudete ukazovat v šatech, ve kterých jste se stala hvězdou večera loni? Poohlédněte se po novém modelu, který odpovídá nejnovějším trendům a zároveň se v něm budete cítit svá. Výběr společenských šatů však není tak jednoduchý, jako nákup běžné garderóby. Poměrně často se stává, že šaty, které dobře vypadaly na ramínku, nakonec na těle vypadají úplně jinak. A právě proto jsme pro vás připravili pár zaručených rad, díky kterým při nákupu neprohloupíte.

Nehrajte si na šedou myšku

Fakt, že jste se rozhodla vyrazit na společenskou událost, by vás měl motivovat k tomu, abyste se vyvarovala fádním a usedlým modelům. Jistě, na skutečně důležité plesy je vhodné volit dlouhé šaty a to bez ohledu na to, zda vám vám je dvacet nebo padesát let, i tak se ovšem můžete porozhlédnout po moderně vyhlížejícím modýlku s méně tradičními prvky. Prioritou je přece upoutat pozornost (pozor – v dobrém slova smyslu!). Pro starší ročníky není příliš vhodná černá, která zdůrazňuje vrásky. Vhodné jsou i jiné tmavé tóny a to především modrá, olivová či vínová. Zohledněte i své proporce. Dámám, které se pyšní „hruškovitou“ postavou, doporučujeme rovný výstřih. Výrazný dekolt účinně odpoutá pozornost od kritických partií, tedy širších boků. Stejného efektu dosáhnete i kombinací tmavšího spodku a světlejšího vršku šatů.

První dojem je nejdůležitější

Ať už si vyberete šaty jakéhokoliv střihu, musíte se v nich cítit dobře. I sebekrásnější dámské šaty, které vám nepadnou, raději nechte v obchodě. Myslet si, že je „nějak rozchodíte“, je většinou naivní. Nechcete-li celý ples prostát na místě, vyberte si takové šaty, které vám nejen sluší, ale zároveň se v nich můžete pohodlně pohybovat a tančit.

Publikováno: 26. 03. 2013

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: dámské šaty | dlouhé šaty | jak vybrat šaty na ples | plesové šaty | spolenské šaty