Vybíráme interiérový obklad ze dřeva

Vybíráme interiérový obklad ze dřeva

Pokud si kladete otázku, jak vybrat dřevěné obklady do jednotlivých místností tak, aby posunuly design interiéru na vyšší úroveň, jste tady správně. Máme pro vás velmi širokou nabídku různých typů dřevěných obkladů, kde můžete vybírat podle různých kritérií i rady – na co se při výběru zaměřit.

Co je tedy při výběru dřevěných obkladů nejdůležitější!

Vybírejte srdcem – musí se vám především líbit .... to je základ!

Design se stylem interiéru

Vyplatí se dbát na to, aby vzhled obkladů interiér doplňoval, ne naopak. Například – rustikální obložení s výraznou strukturou dřeva a suků, vintage designem či vzhledem palivového dřeva nebo větví by nejspíš v interiéru v minimalistickém stylu vypadalo nepatřičně, ale vzhled haly ve stylu loveckého salonku naopak doplní skvěle. Minimalistický design mnohem lépe doplní třeba dřevo s méně výraznou kresbou. Pokud je dřevěné obložení vyrobeno z materiálu s neutrálním vzhledem, je určitě vhodné pro univerzální použití.

Design pro každou místnost jiný

Správná barva a styl pro každý pokoj – aby zařízení bytu nepůsobilo jednotvárně, pomocí různých dřevěných obkladů můžete doladit design každého pokoje podle toho, zda je zařízen v rustikálním, skandinávském, minimalistickém či jakémkoli jiném stylu, ve světlé či tmavé barvě, s moderním či vintage zařízením. Optické či barevné oddělení různých místností v interiéru nebo v bytě můžete excelentně vyřešit použitím různých druhů dřevin a jejich barev či povrchových úprav dřevěných obkladů. Pokud váš obytný prostor pozůstává z jedné místnosti, použití různých dřevěných obkladů vám pomůže opticky oddělit části bytu určené pro spánek, práci, posezení či vaření.

Barevnost obkladu

Při výběru barvy obkladů berte v úvahu celkovou barevnost zařízení místnosti a zvláštní pozornost věnujte dřevěným prvkům, které jsou nedílnou součástí interiéru – jedná se zejména o dřevěné podlahy, dveře a oknatrámy, stropy, schodiště či kuchyňskou linku. Obložení by se k nim mělo hodit. Pokud máte v interiéru až příliš různě barevných dřevěných prvků, které působí nesourodě, je třeba k výběru dřevěných obkladů přistupovat velmi obezřetně. Volbou stejného dřevěného obložení s co nejneutrálnějším vzhledem do všech místností můžete design bytu či domu zharmonizovat. Je ale nutné vybrat obklady z materiálu, který se hodí ke všem ostatním dřevěným povrchům. Pro tento účel je velmi vhodné obložení z dubového dřeva s neutrálním vzhledem.

Světelné podmínky

Odlišné světelné podmínky v různých pokojích mají velký vliv na výběr obložení. Zatímco ve větších interiérech zalitých světlem si můžete dovolit i tmavé obložení, v menších místnostech, kde je světla méně, buďte opatrní a vybírejte co nejsvětlejší odstíny, které mohou místnosti prosvětlit či opticky zvětšit.

Obklady do obývacího pokoje

Pokud budete chtít dodat harmonii, klid a příjemný pocit sluncem zalitému velkému obýváku, s klidem použijte obklady tmavé barvy. U menšího obýváku s malými okny by tmavé obložení mohlo prostor určený pro denní aktivity opticky zmenšit a ztmavit, proto bude lepší zvolit obložení ve světlé barvě dřeva.

Obklady do ložnice

V ložnici naopak může být zútulnění a ztemnění prostředí pomocí tmavého obložení žádoucí. U ložnice se doporučuje obložení v odstínech teplejších barev, které podpoří pocit tepla a relaxační atmosféru.

Obklady do koupelny a kuchyně

Dřevěné obklady do kuchyně a koupelny jsou vyrobeny z masivního exotického dřeva a lze je použít všude tam, kde se obvykle používají skleněné nebo keramické obklady stěnTropické dřevo, ze kterého se vyrábí – obvykle ve formě mozaiky – je typické velkou tvrdostí a odolností vůči vodě. Pro umístění na zdi ve sprchovém koutě či za vanou se sice nedoporučuje, ale na obložení všech dalších prostor v koupelně či kuchyni je ideálním a velmi atraktivním materiálem.

Akustické panely

Akustické panely jsou vyrobeny z lamel zasazených na podkladových deskách, které působí jako pohlcovač zvuku. Akustické panely oceníte nejen v hudební zkušebně, ale i v obýváku s domácím kinem či v ložnici. Doba dozvuku v místnosti navíc ovlivňuje naše osobní vnímání toho, zda se v místnosti cítíme příjemně. S akustickými panely a správnou aplikací lze výrazně zlepšit akustiku místnosti.

Druh dřevin

Borovici, buk, jasan nebo tropické dřeviny teak, zebrano až po moderní a zajímavé Vintage odstíny? Vyberte si obklad na stěnu podle typu dřeva. V naší nabídce najdete 34 základních druhů dřevěných obkladů a další stovky zajímavých kombinací. Nejprodávanější jsou obklady z dubu, které vypadají parádně. Ale vyberete si například takové lahůdky, jako jsou obklady z větví nebo obklady z Iroka.

Při výběru interiérových obkladů ze dřeva se poraďte s odborníky

Můžete se také poradit s odborníkem prostřednictvím e-mailu info@drdlik.cz či telefonicky – od pondělí do pátku od 7.00 do 15.00 hod. na telefonním čísle +420 7321 583 503 nebo si můžete vyžádat zaslání vzorků obkladu a prohlédnout a osahat si je v reálu, v pohodlí domova Vyzkoušejte léty prověřenou klasiku a vyšperkujte si svůj interiér dřevěnými obklady do podoby, do které se zaručeně zamilujete. V nabídce Drdlik.cz si určitě vyberete. Váš tým Drdlík– rodinná firma s tradicí od roku 1989!

Publikováno: 22. 12. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam