Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Elektronika

Co je to fotopast a jak ji můžete využít i vy?

Hledáte způsob, jak efektivně ochránit svůj majetek? Zabýváte se myslivostí a přemýšlíte, jak monitorovat lesní svěř? K těmto a několika dalším účelům slouží přístroje zvané fotopasti. Jde o digitální fotoaparáty, které se aktivují pohybem tepelné stopy lidí nebo zvěře. Tepelná stopa je zaznamenána pohybovým čidlem (PIR), které spustí expozici. Snímky se ukládají na klasické paměťové SD kartě a napájení obvykle probíhá formou baterií. Fotopasti s kvalitními bateriemi mohou být v pohotovosti mnoho desítek dní až měsíců.

Fotopasti se v praxi využívají na ostrahu majetku (především chat a rekreačních objektů), monitorování lesní zvěře, věděcké a další účely. Jednotlivé modely se v mnoha ohledech liší a je při výběru je nezbytné přihlédnout právě ke způsobu využití. K focení lesní zvěře vám postačí i postačí i velmi levný model, u kterého nehraje roli kvalita snímků a vlnová délka osvitu. Do fotopasti určené k monitoringu objektu se naopak vyplatí investovat.

Mezi základní parametry patří přísvit (či osvit). Myslivecké fotopasti mívají přísvit s vlnovou délkou 850 nm, který je v noci viditelný jako slabé červené žhnutí. To při focení zvěře nevadí, ale zloděj by mohl světlo zpozorovat a fotopast zničit nebo ji ukrást. Pro monitorování objektů se proto využívají fotopasti s přísvitem o vlnové délce 940 nm, který je zcela neviditelný.

Fotopasti se liší také dosahem, šíří záběru, obrazovým rozlišením (nejlevnější modely mívají 3 Mpx), ale také dalšími zajímavými funkcemi. Pořídíte-li si přístroj se zabudovaným GSM modulem, budete si moct nastavit automatické odesílání pořízených snímků a videosekvencí (ano, fotopasti umí i nahrávat video) na mobilní telefon či e-mail.

Fotopasti jsou neocenitelným pomocníkem chatařů, myslivců, bezpečnostních agentur i bezpečnostních složek. Rozhodnete-li si jednu pořídit i vy, obraťte se na odborníky, kteří vám doporučí optimální řešení. Vyhněte se levným kopiím, které nedosahují kvalit přístrojů renomovaných značek a nakupujte u specialistů na www.e-fotopast.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.