Dámské letní šaty – Udělejte si jasno v tom, jaký styl je vhodný pro váš typ postavy!

Dámské letní šaty – Udělejte si jasno v tom, jaký styl je vhodný pro váš typ postavy!

Léto je tady a vy se jistě nemůžete dočkat, až své dámské letní šaty po dlouhé zimě vytáhnete. Jenže když už je máte na sobě, tak si říkáte, že na vás vypadají jako pytel brambor, nebo že máte místo zadku bagr. Nebojte se, šaty vám nejsou na věky věků odepřeny, jen máte ten nesprávný styl!

Dámské letní šaty pro jednotlivé typy

Základním problémem mnoha žen je, že ani samy netuší, jaký mají typ postavy. Jak svůj typ zjistit? Zcela jednoduše! Většinou se stačí podívat do zrcadla a zaměřit se na své křivky – které jsou znatelnější, a které naopak "zaostávají". Pokud si po pouhém prohlédnutí se v zrcadle nejste jistá, stačí si jednotlivé partie těla změřit. Těmi nejdůležitějšími, podle kterých se jednotlivé postavy charakterizují, jsou poprsí, pas a boky. Důležitá jsou i ramena a stehna. Jistě znáte pořekadlo „jiný kraj, jiný mrav“. To lze bezesporu vztáhnout i na ženy. Křivek a typů postav je mnoho. Vybrat pro vaši postavu dokonale padnoucí šaty však není zase tolik těžké. Hitem léta jsou košilové šaty - až si budete jistá svým typem postavy, mrkněte jaký střih těchto šatů je ten pravý pro vás.

Postava ve tvaru hrušky či trojúhelníku

Pokud patříte mezi 20 % žen s postavou ve tvaru hrušky, tyto následující charakteristiky dobře znáte: · Drobná ramena · Útlý pas · Široké boky a stehna Jelikož máte větší obvod boků než poprsí, upozorňovat byste měla na horní část svého těla. Pro tento typ postav jsou jako dělané hluboké výstřihy a šaty projmuté pod prsy. Velice vám sluší také šaty bez ramínek. Ideální délka je ke kolenům a áčkový střih. Příliš upnutým šatům a krajkám v oblasti boků se vyhněte. Pro zeštíhlení můžete použít oblíbený trik, kdy strany šatů jsou černé a uprostřed máte z výrazné látky "narýsovanou" ideální postavu.

Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku

Tato postava vypadá ze všech typů nejvíce sportovně. Máte-li i vy postavu ve tvaru obráceného trojúhelníku, sdílíte stejné křivky jako mnoho modelek. Tento typ je znám pro: · Široká ramena · Silné paže · Rovný pas · Štíhlé nohy Ženy tohoto typu by měly opticky přidat na objemu a rozšířit část těla kolem pasu a stehen, a naopak zúžit široká ramena. K tomu vám pomůžou volánky nebo šaty s plnější sukní. Využijte různé vzory a odvážné barvy. Místo vertikálních proužků či jiných vzorů noste raději ty horizontální.

Postava ve tvaru jablka

Ženy s postavou jako jablko mají mohutnější horní část těla. Vaše charakteristické rysy jsou: · Široká ramena a pas · Štíhlé paže · Velké břicho Měla byste odlákat pozornost od svého bříška a širokých ramen. Skvělým pomocníkem vám můžou být véčkové výstřihy a tmavé barvy v horní části šatů. Vhodné jsou pro vás spíše splývavé šaty, dobře fungovat můžou i šaty projmuté pod prsy. Naopak, ty s těsným obepnutím v pase by vám napáchaly více škody než užitku, od těch raději ruce pryč.

Postava ve tvaru obdélníku

Chlapecká postava je u žen nejčastějším typem – kolem 46 % dam a dívek má tělo obdélníkovitého tvaru. Tento typ je podobný postavě přesýpacích hodin, akorát mu chybí výrazný pas. Pro tuto postavu jsou charakteristické: · Nevýrazné křivky · Menší poprsí I když je nejčastější, ze všech typů se pozná nejhůře. Chcete-li zjistit, zda máte klučičí postavu, změřte si obvod poprsí a pasu. Pas by měl být menší než poprsí o 2,5 až 20 cm. Ve skříni by vám neměly chybět šaty s volánky a různým řasením. Důležitou součástí vaše šatníku by také měly být šaty s páskem, kterým si zvýrazníte své křivky v části pasu. Slušet vám budou pestré barvy a vzory, jež přilákají pozornost. Sbohem dejte pytlovitým střihům, ty váš pas jen nehezky rozšíří.

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Křivky, které jsou snem mnoha žen, vypadají následovně: · Přibližně stejně široké poprsí a boky · Úzký pas Nechte vyniknout své tvarované postavě, vaším věrným přítelem jsou upnuté šaty s přepásáním v pase. Hezky na vás, kromě všeho, vypadá zejména véčkový výstřih. Velké ne byste měla říct pytlovitým šatům, které skryjí vaše křivky.

Publikováno: 05. 07. 2018

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam

Tagy: dámské letní šaty | dámské letní šaty trendy