Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Skvělé tipy

Delana, to jsou kvalitní česká lana a provazy

Lano lze definovat jako dlouhý tenký předmět, který se vyznačuje vysokou pevností v tahu a pozoruhodnou flexibilitou i v dalších ohledech. Skládá se z množství tenkých vláken, které jsou výrazně delší než jaká je celková délka lana. Pevnost lana závisí na pevností jednotlivých vláken, ze kterých je lano upleteno, ale také na jejich vzájemné soudržnosti. Využití lana je neskutečně pestré a závisí na charakteru použitých vláken. V článku vám představíme české výrobní družstvo Delana, které se zabývá provaznickou výrobou všeho druhu.

Společnost Delana vyrábí lana a provazy, která nachází uplatnění v mnoha oborech lidské činnosti. Provaznická výroba zahrnuje:

prádlové šňůry – nedílná součást venkovních i domácích sušičů prádla. Jde o nenápadného, ale o to důležitějšího pomocníka, bez kterého se neobejde žádná hospodyně. Prádlovky musí čelit silným klimatickým změnám a odolat silnému zatížení.

motouzy – další z běžných pomocníků a to nejen doma, ale i v pracovním provozu. Motouz se využívá pro balení nebo přebalování balíků, svazování materiálů apod. Jde o jeden z nejvyužívanějších provaznických výrobků vůbec.

rohože – předpokládáme, že ani před vašimi dveřmi nechybí rohož. Delana vyrábí jednoduché, ale přesto velmi pevné a odolné výrobky s vysokým estetickým dojmem. Jejich přírodní vzhled skvěle koresponduje s jakýmkoliv konceptem bydlení.

autolana – povinná součást vybavení každého vozidla, kterou čas od času potřebuje každý řidič. Výroba autolan podléhá velmi přísným normám, které se týkají pevnosti v tahu a trhu a odolnosti vůči oděru. Na vysoce kvalitní autolana od Delany se můžete vždy plně spolehnout.

švihadla – oblíbené pomůcky, které mají široké uplatnění co by do věku uživatelů. Se švihadly mohou cvičit malé děti i vrcholoví sportovci. Švihadla Delana splňují ergonomické normy a vydrží každodenní používání.

zemědělské provazy – v zemědělství se využívají ve stájích, k upevnění materiálů a dalším činnostem. Jsou velmi namáhané a musí vydržet celoroční provoz. Delana nabízí kvalitní zemědělské provazy za velmi příznivou cenu, což ocení každý dobrý hospodář. Ve výrobním programu jsou také teletníky.

Další informace o jednotlivých typech lan a provazů najdete na www.delana.cz.