Dermatologie v Praze účinně odstraňuje strie i celulitidu

Dermatologie v Praze účinně odstraňuje strie i celulitidu

Dermatologie v Praze se zabývá ve svých soukromých centrech nejen léčbou kožních onemocnění, ale také estetickými požadavky zejména klientek na svůj vzhled. Se zvyšujícím se věkem ženy nacházejí na své kůži určité nedostatky nebo známky stárnutí, které se jim nelíbí a chtějí je odstranit. Ve vysoce specializovaných pražských centrech dermatologové realizují jejich přání a moderními přístroji účinně pracují na odstranění například strií, celulitidy, vrásek či pigmentových skvrn. Strie (česky pajizévky) jsou častým problémem u žen i mužů. Objevují se v podstatě kdykoliv – v pubertě (díky hormonálním změnám), během těhotenství, i při rychlém zhubnutí nebo ztloustnutí. Tyto změny vyvolávají zvýšené požadavky na elasticitu kůže, která je samozřejmě mnohonásobně více namáhána. S přibývajícím věkem navíc pružnost kůže klesá. V některých případech se objevují trhlinky na kůži, vznikající popraskáním elastických vláken pod kůží. Jsou nejdříve zbarveny do fialových a červených odstínů, s časem však vybledávají a zůstávají světlé až bílé. To však není žádná výhra, takovéto strie jsou bohužel stále velmi viditelné. Striemi trpí sice častěji ženy, u mužů se však můžou objevit také – například při rychlém přírůstku na váze, ať už je to přírůstek tukové tkáně či svalů. Pokud muži u posilování užívají anabolické steroidy, ještě více tedy zvyšují možnosti toho, že se jim strie na kůži objeví. Nejvíce jsou postiženy tvorbou strií tzv. „problémové partie těla“, kterými jsou například boky, hýždě, břicho, stehna a prsa. Bohužel není možné se jich úplně zbavit, jejich výskytu se dá pouze předcházet či je různými zákroky zesvětlit. Prvním krokem k tomu, aby se strie na kůži neobjevily, je samozřejmě prevence. Základem je tedy hubnout a nabírat svaly postupně, zdravým způsobem a nijak překotně. V těchto případech nebude elasticita kůže tolik namáhána. Dále je vhodné dodržovat zdravý způsob života, mít dostatečný přísun tekutin a pokožku těla hydratovat, například používáním tělových krémů. Když už se strie na kůži objeví, nepropadejte panice. Mnoho kosmetických značek má řady určené pro ošetření strií. Prvním krokem je tedy pokožku dostatečně promazávat, případně navštívit nějaké speciální masáže. Tyto kroky pomohou tvorbu strií alespoň zmírnit.

Dermatologie v Praze – jak se zbavit strií?

Chcete-li tyto nežádoucí jizvičky odstranit, specializovaná centra nabízí mnoho moderních způsobů, jak je nechat opticky zmizet. Lékaři nejdříve musí dané místo prohlédnout a pak zvolí, jaký způsob odstranění je pro Váš případ ten nejlepší. Daný zákrok je však nutné opakovat, aby bylo dosaženo toho nejlepšího efektu.

Kryolizace

Kryolizace je zmrazení dané části těla tekutým dusíkem. Používá se u jizev starších než půl roku.

Použití laseru

Různé typy laserů jsou účinné u velkého množství dermatologických problémů, například jsou schopné odstranit pigmentové skvrny, jizvičky po akné či již zmíněné strie. Dále je možné využít také služeb plastické chirurgie či radiofrekvenčního ošetření. Ideální je však navštívit dané pracoviště co nejdříve po vzniku strií – „novější“ strie se odstraňují mnohem lépe a rychleji, než staré a vybledlé strie.

Celulitida (pomerančová kůže)

Celulitida také trápí velké množství žen. Je spíše estetickým problémem než onemocněním. Mohou ji mít také muži, nicméně celulitida u žen je více častá. Kůže má na svém povrchu drobné prohlubeniny, které připomínají povrch pomeranče – proto název pomerančová kůže. Existuje mnoho faktorů, které souvisí se vznikem celulitidy. Těmi nejčastějšími jsou zejména hormonální změny (užívání hormonální antikoncepce, puberta, menopauza) a nezdravý životní styl, například časté pití alkoholu, kouření, stres, obezita a také pití kávy. Vznik celulitidy může souviset také se špatnou činností jater. Celulitidu lze samozřejmě odstranit cílenou léčbou ve specializovaných dermatologických centrech. Účinné je například použití radiofrekvenčních vln či lymfatických masáží. Existuje však mnoho způsobů, jak s celulitidou zatočit a ideální je kombinace více způsobů. O dalších možnostech léčby si můžete přečíst například zde.

Publikováno: 30. 05. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: celulitida | dermatologie v praze | strie