Dopravní značení vám pomůže vyřešit dočasné dopravní omezení i parkoviště

Dopravní značení vám pomůže vyřešit dočasné dopravní omezení i parkoviště

Existuje celá řada důvodů, proč je potřeba instalovat dopravní značení. Ve většině případů je to na správci komunikace, ale mnohdy také musíme instalovat dopravní značení u soukromých objektů. V takovém případě je potřeba počítat s tím, že takové značení podléhá nejrůznějším zákonným normám. Není tedy možné, aby jej instaloval svévolně kdokoliv. Pro tyto účely je vhodné oslovit specializovanou firmu, která disponuje potřebnou certifikací.

Dočasné dopravní omezení

Právě díky certifikaci budete mít jistotu, že celé řešení je v souladu s platnými zákonnými předpisy. Celé řešení instalace dopravního značení si můžete nechat zpracovat na klíč, od jeho návrhu až po realizaci. Někdy ale postačí dokonce pouze přechodné dopravní značení. Toho využíváme nejčastěji tam, kde je potřeba například:
  • Dočasně omezit provoz na komunikaci
  • Využít jej v areálu firmy, na stavbě apod.
Nejčastěji se používá takové dopravní značení v místech, kde bude jenom po omezenou dobu. Typickým příkladem mohou být stavební úpravy v areálu firmy. U těchto značek je velkou výhodou, že si je postačí pronajmout, protože je samozřejmě není potřeba instalovat napevno.

Instalace pevného značení v soukromém objektu

Něco jiného je potom situace, kdy musíte instalovat dopravní značení natrvalo. Typickým příkladem je třeba parkoviště u vaší firmy, kde můžete využít jak dopravní značení svislé, což jsou klasické dopravní značky, které je potřeba ukotvit do země, tak můžete využít vodorovného dopravního značení, což na parkovišti může být typicky vymezení parkovacích míst. U vodorovného značení se využívá speciálních barev, které jsou odolné proti povětrnostním vlivům. Můžete si dokonce zvolit míru odolnosti. Vodorovné dopravní značení je samozřejmě vždy potřeba po čase obnovit. Pokud však zvolíte kvalitní realizační firmu, vydrží vám deklarovanou dobu.

Publikováno: 26. 01. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam