Dopřejte svému bydlení skandinávský komín, nebudete litovat

Dopřejte svému bydlení skandinávský komín, nebudete litovat

Komín je nedílnou součástí většiny objektů a slouží k odvádění spalin, někdy i jako jednoduché vzduchové čerpadlo. A aby správně fungoval, nezanášel se a zároveň nedošlo ke snížení účinnosti spalování, měl odpovídat moderním typům kotlů. Stojíte-li před důležitým rozhodnutím a nejste si jistí, který komínový systém vám udělá nejlepší službu, vsaďte na dánský systém Scancore, který má oproti konkurenčním typům komínů spoustu podstatných výhod.

Komínové systémy Scancore dávají stavbě komínů zcela nový rozměr. Vzhledem k tomu, že se vyrábí z pemzobetonu, se komín obejde bez vložkování a tvarovky jsou navíc velmi lehké. Dánské komíny se skládají z malého počtu stavebních prvků, které v kombinaci s nízkou hmotností usnadňují montáž a snižují náklady na přepravu. Výsledná cena je proto výrazně nižší než v případě jiných komínových systémů.

Komíny Scancore se vymazávají speciální směsí Scancoat, která se ve skandinávii těší oblibě již několik desítek let. Po mechanickém smíchání se směs leje přímo do komínu a vyčístí jej. Jde o mnohem šetrnější, rychlejší a cenově dostupnější metodu, než je běžná renovace a čištění.

Jak vybrat ten správný komín?

Každý komín se připravuje na míru konkrétního domu a prvním krokem je zaměření pracovníkem firmy. Poté, co je systém vyroben, je dopraven na místo a namontován do objektu. Realizace systému je velmi rychlá a jednoduchá a jeho součástí je i krycí deska komínu.

V komínových systémech Scancore lze topit těmito druhy paliv:

  • dřevo
  • uhlí
  • pelety
  • dřevní štěpka
  • lehké topné oleje

Další informace najdete na scancore.cz

Publikováno: 23. 05. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: komín | komínové systémy | komíny