Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Rychloběžná vrata vám dokáží výrazně snížit náklady ze energie

Součástí výrobního portfolia společnosti Univers Tech jsou také rychloběžná vrata, která nachází využití ve výrobních halách, skladech a supermarketech. Jejich hlavní výhoda tkví ve velmi rychlém zavírání, díky kterému nedochází k enormnímu úniku tepla. Vyrábí se ze silnostěnné fólie PES, které obsahují výztuhy. Zbytek konstrukce je vyroben z pozinkovaného kovu. Fólie může být na přání zákazníka doplněna o průhledné mrazuvzdorné PVC, případně je možno vyrobit vrata v provedení s celoprůhlednou výplní.

Aby byla zaručena optimální funkčnost, bezpečnost a úsporný provoz, je třeba zvážit, pro jakou variantu rychloběžných vrat se rozhodnete. Volba souvisí s prostředím, ale také dalšími faktory, jako je způsob ovládání a samozřejmě také správné umístění aktivačních čidel. Položte si proto otázku – do jaké provozovny jsou rychloběžná vrata určena, jak často se budou otevírat a jaké jsou nároky na bezpečnost na danou provozovnu. Univers Tech v současné době nabízí tři varianty a to:

rychloběžná vrata Sperol – Standard – jsou určena pro průchody o světlé ploše do 12 m2. Využívají se ve vnitřním prostředí a mezi největší výhody patří nejen rychlé uzavírání, ale také velká bezpečnost provozu a relativně nízká pořizovací cena.

rychloběžná vrata Sperol – Profiprůmyslová rychloběžná vrata s maximální světlou plochou do 42 m2 se vyrábí až do šířky 12 m. Vynikají precizním zpracováním a vysokou bezpečností proti zatížení větrem (do 80 km/h).

rychloběžná vrata Sperol – Speed – tento exkluzivní výrobek je určen pro průchody do 25 m2 a pro napájení pohonné jednotky používá frekvenční měnič s mikroprocesorem. Díky měkkému rozjezdu a odjezdu dochází jen k minimálnímu namáhání mechanismu a je tak zaručena dlouhá životnost a trvanlivost.

Jak je možno vrata ovládat a jak je objednat ?

Foliová rychloběžná vrata je možno ovládat prostřednictvím tlačítka, dálkového radiového ovládání, indukční smyčky, tahového spínače, pohybového rady, tahového spínače, fotobuňky nebo kódovaného zámku.

Vrata lze objednat přes telefon nebo osobně na některé z prodejen. Vyžadujete-li také montáž, bude před výrobou následovat osobní schůzka, během které si pracovník změří potřebné údaje na místě a poučí vás o nejvhodnější alternativě. Více informací najdete na webu univers.cz.