Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Dovolená v Norsku: Exotický sever láká Trollím jazykem, vodopády a dalšími krásami

Milujete přírodu a rádi byste zažili dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete? Přívlastek „nezapomenutelný“ používají cestovní kanceláře velmi často a bohužel i v souvislosti s destinacemi, které jsou mírně řečeno úplně obyčejné. Dovolená v Norsku, konkrétně v okolí fjordů a vodopádů, do této skupiny v žádném případě nepatří. Dechberoucí přírodní scenérie vás nabijí pozitivní energií na hodně dlouhou dobu.

Do Norska se můžete vydat po vlastní ose, anebo se o nic nestarat a využít lákavou nabídku CK ViaMarpi, která se na severskou exotiku úzce specializuje. Zažijete jedinečné pohledy ze skalních vyhlídek, pokocháte se vodními kaskádami norských vodopádů a poznáte spoustu úžasných míst, o kterých jste neměli ani tušení. Těžko uvěřit, že pouhé 2 hodiny letu existuje úplně jiný svět…

Pestrý program začíná prohlídkou Bergenu, kde se nachází místo příletu. Lanovkou se dostanete do míst s impozantním výhledem na město, přístav a fjord. V bývalém královském městě navštívíte starou přístavní čtvrť Bryggen s populárním rybím trhem a zarelaxujete v místních kavárničkách a námořnických „pubech“.

Další dny se nesou v duchu objevování přírodních krás. Vodopád Steindalfossen, největší evropská náhorní plošina Hardangervidda či Trolltunga aneb Trollí jazyk – výzva pro náročnější horaly a magnet milovníků trekingu. Fyzicky méně zdatní jedinci volí procházku kolem jezera Ringedalsvatnet či expozici muzea norských hydroelektráren. Další alternativu představuje slaňování na ocelovém laně přes kaňon řeky Tyso.

A to je teprve začátek! Dovolená Norsko, to je úžasných 9 dní, na které nikdy nezapomenete. Zapomeňte na stereotypní dovolenou u moře a oddejte se severské exotice. Další informace a aktuální ceník najdete na www.dovolenanorsko.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *