Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Dřezům neodzvonilo ani v době myček

I přesto, že má většina z nás po ruce myčku, je dřez stále jakýmsi středobodem kuchyně a strávíme u něj většinu času v kuchyni. Nevyužíváme ho totiž pouze k umývání nádobí (ač k němu primárně slouží), ale i k celé řadě dalších činností. A právě proto bychom měli jeho výběru věnovat pozornost. Sestavili jsme pro vás několik tipů a doporučení, které vám nákup nového dřezu výrazně usnadní.

Kuchyňský dřez i nyní slouží k oplachování nádobí, ale stejně tak do něj slíváme vodu z uvařených těstovin či brambor, myjeme zeleninu a ovoce nebo vylíváme vodu z varné konvice. Kromě toho si v něm také neustále oplachujeme ruce.

Máte-li doma myčku, můžete se orientovat na dřezy s větší odkladní plochou na nádobí a naopak upustit od dřezů s větší plochou na umývání. Spíše než velkou „nádobu“ na špinavé nádobí oceníte posuvné prkénko, na které můžete odstavit hrnce nebo košík na odložení nádobí.

Vybíráme materiál

Důležitou roli hraje i materiál, ze kterého je dřez vyroben. S omezeným rozpočtem toho příliš nenaděláte a budete nuceni sáhnout po staré dobré klasice v podobě nerezi. Neuděláte chybu, ale mnohem zajímavější je granitový dřez či dřezy z umělého kamene a keramiky. Jsou k mání v mnoha barevných a designových provedeních a stanou se skutečnou dominantou vaší kuchyně.

Ideální výška

Na výšku, ve které je dřez položen, většinou příliš nehledíme. Umývání v nepřirozeném předklonu však příliš příjemné není a snažte se jej proto umístit výš než zbytek linky. Mnemotechnická pomůcka: výška je v pořádku tehdy, jestliže z rovného postoje spustíte ruce až na dno dřezu.

Chcete-li podtrhnout celkový dojem vámi vybraného dřezu, věnujte pozornost i baterii. Na funkčnosti mu zase přidá drtič odpadu, díky kterému nebudete muset stále vynášet plné koše.