Nákup nové matrace, aneb na tohle si dejte pozor

Nákup nové matrace, aneb na tohle si dejte pozor

Kvalitní spánek je pro zdraví naprosto klíčový, o tom není pochyb. Aby se však člověk patřičně vyspal, je nezbytné mít nejen vhodnou postel, ale samozřejmě taktéž musí ležet na vhodné matraci. V dnešním článku se tedy zaměříme na to, jaká kritéria si při výběru pohlídat.

Najděte kousek vhodný přímo pro vás

Každý člověk je jiný, s čímž souvisí i fakt, že má individuální požadavky, co se samotné matrace týče. Kvůli tomu neexistuje žádná univerzální rada, která by vám řekla, jaký model je ten nejlepší, ale místo toho musíte vycházet z celé řady různých parametrů. Velmi záleží na věku a zdravotním stavu daného jedince. Dalo by se říci, že čím je osoba starší, tím více ocení vyšší matraci. Minimální výška pro zdravý spánek je však 15 cm.
Se zmiňovaným zdravotním stavem se zase pojí výběr materiálu. Alergici a citlivé osoby by měli vždy volit hypoalergenní materiály, jinak se nikdy dobře nevyspí. Jedinci s choulostivým pohybovým aparátem zase ocení měkké až středně tvrdé matrace. Jestliže je matrace určená pro osobu s vyšší tělesnou hmotností, měla by být spíše tvrdší, aby zajistila tělu dostatečnou oporu. Pro seniory jsou vhodné spíše měkké modely a pro mladší lidi tvrdší.

Myslete na dostatek prostoru

S kvalitou spánku se samozřejmě pojí i velikost prostoru, jejž má dotyčná osoba k dispozici. Rozhodně byste měli vědět, že standardní velikost pro jednolůžko je matrace 90×200, užší model tudíž raději nekupujte. Výjimka se vyskytuje pouze v případě, jestliže se jedná o dvojlůžko, kdy klidně postačí matrace 80×200. Existují ovšem i rozměrnější kousky, takže opět záleží na vaší tělesné schránce.
Pestrý výběr kvalitních matrací za výhodné ceny nabízí společnost OKAY. Můžete vybírat ze širokého spektra různých produktů, díky nimž budete spát jako v bavlnce. Mrkněte na jejich web a najděte si svůj ideální kousek.

Publikováno: 29. 06. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam