ELKA LOUNGE: Česká firma, která už dávno nevyrábí jen spodní prádlo

ELKA LOUNGE: Česká firma, která už dávno nevyrábí jen spodní prádlo

Psal se rok 2008, když krejčová Lenka sháněla originální trenýrky jako dárek pro svého syna. Nenašla je, a tak se rozhodla je sama ušít. Říká se, že nejlepší podnikatelské nápady vznikají z vlastní potřeby a ELKA LOUNGE je toho dalším důkazem. Značce se velmi daří a už dávno nevyrábí pouze spodní prádlo. značka loungewear, spodního prádla pro ženy, muže i děti." href="https://www.elkalounge.cz/" target="_blank" rel="noopener">ELKA LOUNGE vznikla bez jakéhokoliv zázraku a finanční injekce. Rozvíjela se postupně, od začátku se drží jasných zásad. Využívá většinu materiálů přírodního charakteru, snaží se co nejméně zatěžovat naši planetu a své výrobky vytváří výhradně v ČR. Produkty vznikají v několika dílnách, část sortimentu je tvořena i v chráněných dílnách. Také drtivá většina dodavatelů je lokálních.

Udržitelná značka loungewear a spodního prádla od roku 2008

ELKA LOUNGE je k zákazníkům upřímná. Nesnaží se vystupovat jako 100% eko bio zero waste značka. Hrdě přiznává, že není stoprocentní, ale dělá maximum pro to, aby nepáchala zbytečné škody na společnosti a životním prostředí. Možná jste zaznamenali její slogan „With respect to you and nature“. Udržitelná móda vzniká pouze z přírodních materiálů, jako jsou bavlněný satén, bambus, 100% bavlna a Micromodal. Bavlna se pyšní certifikátem OEKO-TEX, takže neobsahuje žádné chemické látky. V praxi to znamená, že si ELKA LOUNGE od dodavatelů vyžaduje certifikáty i odstřižky látek. Ti jsou mnohdy zaskočeni, protože takový přístup není ve skomírajícím českém textilním průmyslu úplně obvyklý.

Využívá se každý kousek látky

ELKA LOUNGE začínala s výrobou spodního prádla, dnes se zaměřuje i na kvalita v jednom." href="https://www.elkalounge.cz/damske" target="_blank" rel="noopener">loungewear a produkty z řady Deco & Home. Všechny produkty jsou vyráběny z kvalitních látek, s nimiž se rozhodně neplýtvá. Firma se snaží najít cesty, jak produkovat co nejméně odpadu – ústřižky jsou využívány například na výrobu vonných sáčků. Omezuje se také využívání plastů, tvrdí o sobě, že je z 99 % bezplastová. Snaží se zužitkovat i ten nejmenší kus látky, podporuje sociální odpovědnost a některé výrobní procesy deleguje na chráněné dílny.

Nejen trenýrky ELKA LOUNGE jsou must have každého šatníku

Spodní prádlo české značky ELKA LOUNGE už téměř zlidovělo. Originální trenýrky najdete v mnoha pánských i dámských šatnících. Značka se ale rozhodla jít mnohem dál. O své zákazníky pečuje v každém ohledu, do jejích výrobků se mohou zahalit skoro od hlavy až k patě. V nabídce totiž nechybí ani topy, body, mikiny, kraťásky, povlečení či relaxační masky. Mezi zákazníky jsou velmi oblíbené zejména sety. Trenýrky ve stejném vzoru si pořizují páry i celé rodiny. ELKA LOUNGE spojuje. Že máte tu čest obléknout si opravdu výjimečný produkt, je poznat už podle balení. Firma si nechává záležet na každém detailu, a právě tím u zákazníků boduje. Díky prémiové kvalitě jsou produkty ELKA LOUNGE více než vhodné také jako dárek.

Publikováno: 18. 07. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam