Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Jakou potřebují pneumatiky péči?

O pneumatiky na svém autě projevíme zájem většinou jen pokud je potřeba je vyměnit nebo máme defekt. Přesto dokáže správná péče o ně prodloužit jejich životnost.

Zimní a letní

Zpravidla dvakrát ročně řešíme přezutí, na jaře na letní a na podzim na zimní variantu. Tu sadu pneumatik, kterou zrovna nepoužíváme, pak uskladníme kde se dá. To ale může být chyba, protože kvalitu i životnost pneumatik ovlivňuje i to, kde jsou uložené. Žádný zákon nebo nařízení nestanoví, jaká je životnost pneumatik, záleží totiž na mnoha faktorech. Je proto možné používat i použité alu disky a pneumatiky, pokud jsou ve vhodném stavu. Starší, ale dobře uskladněné gumy mohou být v lepším stavu než úplně nové, ale špatně skladované. Na každé gumě je datum výroby, což je však jen informativní číslo. Pokud vás čeká výběr pneumatik, zajímejte se i o to, jak byly skladované, ne jen o to, jak jsou staré. Tam, kde mají gumy naházené jednu přes druhou, raději nic nekupujte a vybírejte u prodejců, kteří se o pneumatiky starat umí.

Schovat pod střechu

Správné uskladnění musíme řešit i v případě, že máme dvě sady pneumatik a jednu vždy nepoužíváme. Dát je na dvůr pod plachtu rozhodně není úplně ideální, stejně jako je nechat někde pohozené tak, jak jsme je sundali z auta. Měli bychom je umýt a nechat uschnout, poté je vyrovnat na místo, které je chráněné před sluncem a deštěm, je dobře větrané a má stabilní teplotu. Výhodu mají majitelé garáže, kde jsou většinou vhodné podmínky pro uskladnění a péči o pneumatiky. V paneláku pak může dobře posloužit sklep. Nevhodné je nechávat gumy venku, na mrazu nebo naopak pod přímým sluncem, což zkracuje jejich životnost a použitelnost.

I když víme, že máme pneumatiky ve skvělém stavu, zaslouží si kontrolu častěji než jen při přezutí. Zběžným pohledem před jízdou zkontrolujeme jejich stav, ověřit alespoň jednou za čas je dobré i tlak v pneumatikách a hloubku dezénu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *