Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Skvělé tipy

Fenomén jménem Glock 3× jinak

Dnes již tradiční rakouská zbrojovka GLOCK Ges.m.b.H. vznikla v roce 1963, kdy ji založil inženýr Gaston Glock. Pistole s polymerovým rámem způsobily malou revoluci ve zbrojařském průmyslu a dnes patří k nejrozšířenějším zbraním na světě. Za vývojem prvního modelu Glock 17 stáli experti z řad armády, policie i civilních oblastí – a povedlo se jim vytvořit lehkou, velmi odolnou a spolehlivou zbraň poměrně jednoduché konstrukce. Pokud právě hledáte zbraň pro osobní obranu, možná vaše volba padne právě na některý z následujících modelů renomované značky.

Glock 23 Gen 4

Samonabíjecí pistole Glock 23 Gen 4 řady Standard je považován za odrostlejší verzi oblíbeného Glocku 19, ovšem v ráži .40 SW. Nabízí slušnou kapacitu zásobníku, a přesto relativně kompaktní rozměry – je tedy vhodná i pro skryté rozměry. Z výsledků zátěžových testů je zřejmé, že ji nerozhodí ani velmi nepříznivé podmínky. Model představuje skvělý kompromis pro někoho, kdo zpochybňuje ráži 9mm Luger, ale zároveň odmítá malou kapacitu ráže 45 ACP. Jediné, s čím musíte počítat, jsou vyšší provozní náklady. Náboje .40 SW jsou oproti 9mm Luger citelně dražší.

Glock 26

Polymerní pistole z kategorie subkompaktních podle statistik tvoří přes 60 % služebních krátkých zbraní využívaných ozbrojenými složkami v USA. K výhodám modelu patří nízká hmotnost a nepřekvapivě vysoká míra spolehlivosti. Glock 26 je momentálně k mání ve třech generacích (3. – 5. generace). Všechny jsou ráže 9 mm Luger.

Glock 42

Model Glock 42 patří k nejnovějším kouskům a honosí se titulem nejmenší zbraně. Oproti konkurenčním zbraním dané kategorie však zbrojovka neslevila ze standardů a také v případě tohoto nadprůměrně kompaktního a vysoce skladného modelu počítejte se špičkovou kvalitou zpracování a pověstnou odolností. „Čtyřicetdvojka“ je jako stvořená pro každodenní nošení k sebeobraně, ale samozřejmě i k akční střelbě. Ovládání je identické s většími modely.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *