Fenomén jménem Zetor: Legenda českého zemědělství

V srdci Evropy, v malebné krajině jižní Moravy, se zrodil fenomén, který navždy ovlivnil tvář českého zemědělství. Jméno Zetor se stalo synonymem pro spolehlivost, sílu a neúnavnou práci. Traktory této značky po desetiletí brázdily pole, oraly a setkaly, staly se nepostradatelnými pomocníky sedláků a zemědělských družstev. Co byste měli o značce vědět - a jde seženete kvalitní, a přitom levné náhradní díly Zetor?

Vznik a počátky značky Zetor

Příběh Zetoru se začal psát v roce 1930 v Brně, kde byla založena společnost Zbrojovka Brno. Zpočátku se firma zaměřovala na výrobu zbraní, ale po druhé světové válce se přeorientovala na produkci zemědělské techniky. První traktor Zetor 25 Super spatřil světlo světa v roce 1949 a stal se okamžitým hitem. Nabízel revoluční vlastnosti, jako byl například startér na klíček a naftový motor, které mu daly oproti konkurenci značnou výhodu.

V následujících desetiletích Zetor zažil bouřlivý rozvoj. Modely se s každým rokem zlepšovaly a stávaly se stále výkonnějšími a všestrannějšími. Zetor se stal symbolem českého zemědělství a jeho traktory se vyvážely do celého světa. V 60. a 70. letech patřil Zetor mezi největší výrobce traktorů v Evropě a jeho produkce dosahovala až 120 000 kusů ročně.

Moderní historie Zetoru

Po pádu železné opony a rozdělení Československa se Zetor musel vypořádat s novými výzvami. Firma se musela adaptovat na tržní prostředí a čelit silné konkurenci ze strany zahraničních výrobců. I přes tyto těžkosti se Zetoru podařilo přežít a znovu se stát jedním z předních výrobců traktorů v Evropě.

Dnes je Zetor moderní společností, která nabízí širokou škálu traktorů a dalších zemědělských strojů. Traktory Zetor jsou stále synonymem pro spolehlivost, sílu a inovativní technologie. Značka Zetor je hrdým symbolem českého průmyslu a zemědělství a jeho traktory i nadále brázdí pole po celém světě.

Chcete udržet "svého Zetora" v kondici?

Pokud hledáte kvalitní náhradní díly pro traktory Zetor, navštivte internetový obchod bvm.cz. V této kategorii naleznete široký sortiment nových a repasovaných dílů na traktory Zetor I, II, III UŘ, Proxima a Forterra. Nabízíme díly elektro vybavení, startéry, alternátory, díly brzd, hydraulická čerpadla, tlumiče, spojky, lamely a ostatní díly. Dále nabízíme široký sortiment náhradních dílů na veterány (nechybí ani náhradní díly Zetor 25 a 50 Super). V nabídce naleznete jak originální díly, tak i kvalitní neoriginální.

Díky bvm.cz udržíte svůj traktor v perfektním stavu a budete s ním moci pracovat bez obav z poruch.

Publikováno: 29. 04. 2024

Kategorie: Technika

Autor: Adam