Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Finanční potíže řeší 20 % zaměstnanců. Jak dopadlo srovnání spotřebitelských půjček?

Potácíte se od výplaty k výplatě a čas od času hledáte záchranné lano u některého z poskytovatelů půjček? Nejste sami. Z nedávné analýzy agentury G82 vyplynulo, že se v minulém roce do finančních problémů dostalo 20 % zaměstnanců. Významné množství respondentů přitom v tomto období čerpalo spotřebitelský úvěr. Odborníci z organizace Člověk v tísni upozorňují na zásadní rozdíly v parametrech nabízených půjček a potenciální rizika, která mohou vést až k exekuci.

Danie Hůle, jeden z analytiků organizace Člověk v tísni, uvedl, že se situace od roku 2009, kdy byl vydán první index, rozhodně změnila k lepšímu. Významnou měrou se na tom podílela změna legislativy, která způsobila pročištění trhu s nebankovními poskytovateli. Hůle však připomněl, že nevhodně zvolená půjčka může spotřebiteli způsobit finanční potíže i dnes.

Organizace Člověk v tísni každoročně zveřejňuje Index odpovědného úvěrování před vánočními svátky. Činí tak záměrně, protože právě v tomto období objem sjednaných půjček významně stoupá. V rámci analýzy hodnotí 16 parametrů souvisejících s náklady, transparentností a přístupem ke klientům. Propastné rozdíly mezi výsledky hodnocených subjektů jsou zarážející: u některých společností vychází úvěr až několikanásobně dráž oproti průměru. Půjčky pro zadlužené se podle srovnání na portále NavigatorUveru.cz také liší náklady při prodlení – někteří věřitelé si za porušení splátkového kalendáře účtují horentní sumy.

K nejproblémovějším typům půjček patří revolvingové úvěry. Kamenem úrazu je tzv. minimální splátka, která se může rovnat měsíční úrokům. Pokud spotřebitel nesplácí více, v podstatě nemá šanci úvěr umořit. Mnohem výhodnější jsou tzv. bezúročné půjčky.

A konečně i obcházení možnosti předčasného doplacení. V případě některých úvěrů se tento scénář jeví jako nereálný, protože si poskytovatelé účtují nesmyslné poplatky. Velmi vysoké je má například Smart půjčka od JET Money.

Dle organizace Člověk v tísni patří k deseti nejhorším poskytovatelům na českém trhu tyto společnosti: Centrofinance, Ferratum, Help Financial, P&P Loan, Profi Credit, ExpressCash, HFS, OKV Leasing, Vr – nopf a Oberbank.

Co dodat závěrem? Při výběru půjčky používejte hlavu a nezapomeňte na porovnání několika konkurenčních nabídek, k tomu může dobře posloužit portál NavigatorUveru.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *