Fotopasti - neocenitelní pomocníci pro myslivce i chataře

Fotopasti - neocenitelní pomocníci pro myslivce i chataře

Pokud si čas od času rádi vyrazíte na lov, mohla by se vám hodit fotopast. Ba ne, nepředstavujte si ji jako past na medvěda, princip přístroje tkví v pořizování statických snímků a videosekvencí. Kdykoliv přijímač zaznamená pohyb či teplotní změny, nekompromisně spustí spoušť. Budete tak mít absolutní přehled o tom, co se kde šustne. Využití fotopastí se ovšem neomezuje jen na prostřední lesa, přístroj si nemohou vynachválit ani chataři, policie ČR, celní správa a další státní orgány.

Perfektní pomocník nejen pro myslivce

Fotopasti jsou zpravidla dodávány v maskáčových barvách a skvěle tak zapadají do lesního koloritu. Díky kompaktním rozměrům lze navíc přístroj velmi snadno ukrýt. Focení (natáčení) je možné během dne (barevné) i v noci (černobíle), při čemž noční přísvit je velmi tlumený. Při focení nevydává fotopast žádný zvuk a i nejlevnější zařízení mají tzv. otisk razítka – na výsledném snímku bude zaznamenán čas a datum pořízení. Zaznamenané fotografie a videa se ukládají na SD kartu, takže si je můžete kdykoliv prohlédnout na svém počítači.

Zařízení je napájeno baterií, ale samozřejmě lze připojit i do běžné sítě. Výdrž baterií však i s velmi vysokou frekvencí pořizování snímků přesahuje několik desítek dní. Fotopasti se solárním panelem dokáží nepřetržitě pracovat i jeden rok.

Nechte si posílat snímky na svůj mobil

Velmi užitečnou funkcí je možnost vložit do fotopasti SIM kartu a nechat si na mobilní telefon zasílat vyfocené snímky. Ty jsou zpoplatňovány dle aktuálních tarifů operátora. Fotopasti s GSM modulem jsou ideální právě pro ostrahu majetku, protože jako jediné fotí bez jakéhokoliv světelného efektu. Toho, co zvěř prakticky nezaznamená, by si mohl všimnou nezvaný host a právě proto zkonstruovali výrobci speciální verze, které jsou prakticky nespozorovatelné.

Kde nakupovat?

Popularita fotopastí rok od roku stoupá a (bohužel) přibývá i prodejců. Většina z nich však nabízí levnější modely, které nejsou určeny pro český trh. Zákazníci pak mají spoustu problémů s nastavením a navíc se jim kolikrát nepodaří fotopast vyreklamovat. Z tohoto důvodu je mnohem praktičtější nakupovat u prověřených prodejců, kteří jsou zárukou maximální spokojenosti. Jedním z nich je i internetový obchod e-fotopast.cz, který se chlubí opravdu pestrou nabídkou modelů, mezi kterými nechybí ani v současnosti nejprodávanější fotopast Acorn 5210MCa MM s plným českým menu. Správnou volbou jsou i originální přístroje ScoutGuard, ke kterým dostanete 8GB SD kartu zdarma. Na webu najdete i spoustu cenných rad, které vám výběr nejvhodnější fotopasti značně usnadní.

Publikováno: 20. 11. 2012

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: fotopast | fotopasti | scoutguard