Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Elektronika

Fotopasti – neocenitelní pomocníci pro myslivce i chataře

Pokud si čas od času rádi vyrazíte na lov, mohla by se vám hodit fotopast. Ba ne, nepředstavujte si ji jako past na medvěda, princip přístroje tkví v pořizování statických snímků a videosekvencí. Kdykoliv přijímač zaznamená pohyb či teplotní změny, nekompromisně spustí spoušť. Budete tak mít absolutní přehled o tom, co se kde šustne. Využití fotopastí se ovšem neomezuje jen na prostřední lesa, přístroj si nemohou vynachválit ani chataři, policie ČR, celní správa a další státní orgány.

Perfektní pomocník nejen pro myslivce

Fotopasti jsou zpravidla dodávány v maskáčových barvách a skvěle tak zapadají do lesního koloritu. Díky kompaktním rozměrům lze navíc přístroj velmi snadno ukrýt. Focení (natáčení) je možné během dne (barevné) i v noci (černobíle), při čemž noční přísvit je velmi tlumený. Při focení nevydává fotopast žádný zvuk a i nejlevnější zařízení mají tzv. otisk razítka – na výsledném snímku bude zaznamenán čas a datum pořízení. Zaznamenané fotografie a videa se ukládají na SD kartu, takže si je můžete kdykoliv prohlédnout na svém počítači.

Zařízení je napájeno baterií, ale samozřejmě lze připojit i do běžné sítě. Výdrž baterií však i s velmi vysokou frekvencí pořizování snímků přesahuje několik desítek dní. Fotopasti se solárním panelem dokáží nepřetržitě pracovat i jeden rok.

Nechte si posílat snímky na svůj mobil

Velmi užitečnou funkcí je možnost vložit do fotopasti SIM kartu a nechat si na mobilní telefon zasílat vyfocené snímky. Ty jsou zpoplatňovány dle aktuálních tarifů operátora. Fotopasti s GSM modulem jsou ideální právě pro ostrahu majetku, protože jako jediné fotí bez jakéhokoliv světelného efektu. Toho, co zvěř prakticky nezaznamená, by si mohl všimnou nezvaný host a právě proto zkonstruovali výrobci speciální verze, které jsou prakticky nespozorovatelné.

Kde nakupovat?

Popularita fotopastí rok od roku stoupá a (bohužel) přibývá i prodejců. Většina z nich však nabízí levnější modely, které nejsou určeny pro český trh. Zákazníci pak mají spoustu problémů s nastavením a navíc se jim kolikrát nepodaří fotopast vyreklamovat. Z tohoto důvodu je mnohem praktičtější nakupovat u prověřených prodejců, kteří jsou zárukou maximální spokojenosti. Jedním z nich je i internetový obchod e-fotopast.cz, který se chlubí opravdu pestrou nabídkou modelů, mezi kterými nechybí ani v současnosti nejprodávanější fotopast Acorn 5210MCa MM s plným českým menu. Správnou volbou jsou i originální přístroje ScoutGuard, ke kterým dostanete 8GB SD kartu zdarma. Na webu najdete i spoustu cenných rad, které vám výběr nejvhodnější fotopasti značně usnadní.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *