Golf je sport pro masy, hrát ho může opravdu každý

Golf je sport pro masy, hrát ho může opravdu každý

S příchodem jara nezačala jen cyklistická, ale samozřejmě i golfová sezóna. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou, že sport, kterému se kdysi oddávala jen vyšší společnost, vyzkoušíte, neváhejte ani minutu. Už dávno neplatí, že jde o nedostupnou zábavu smetánky a věnují se mu i „obyčejní“ lidé. Golfového vybavení vás dokonce nebude stát o moc víc než kvalitní lyžařská výbavička. A to si pište, že jakmile jednou vstoupíte na green, už hole nedáte z ruky. Na celém světě se golfu oddává na šedesát milionů lidí a jde o druhý nejhranější sport na světě. Vždyť v USA, Irsku a Skotsku je hraní golfu naprostou samozřejmostí a takřka lidovou zábavou pro masy.

Golfové vybavení nemusí stát majlant

Neukvapujte se a první golfové vybavení si pořiďte až poté, co nasbíráte první golfové zkušenosti. Před tím si ho jednoduše půjčte a nechte si s budoucím výběrem poradit. Ani poté však nebudete muset investovat horentní částky. Přinejmenším na začátku, než se začnete golfu věnovat na jiné než amatérské úrovni. Nenechte se zmást cenami exkluzivního vybavení pro profesionály. S golfem je to stejné jako u všech ostatních sportů. Můžete utratit desítky tisíc za vyladěné náčiní ze speciálních materiálů, nebo sáhnout po tom nejlevnějším. Přikloníte-li se však k druhému extrému – nekvalitnímu a příliš levnému golfovému vybavení, pravděpodobně budete muset zanedlouho investovat do něčeho lepšího.

Tepláky si nechte na doma, na green se nehodí

Ideální je zlatý střed. Kvalitní, ale cenově přijatelné golfové potřeby by vaši peněženku neměly vyždímat o víc než 5 až 10 tisíc a koupit si je můžete z pohodlí domova v e-shopu VášGolf.cz. Součástí sortimentu je kompletní výbava pro muže, ženy i juniory a nechybí ani míčky, boty, puttery, bagy a vozíky. Samostatnou kapitolou je golfové oblečení, které sice pro hru není nezbytné, ale ruku na srdce – hrát tak vznešenou hru v teplácích není to pravé ořechové. Stylové polo tričko a bílé kalhoty vás nevyjdou na o moc víc než oblečení, které nosíte běžně...

Publikováno: 19. 04. 2013

Kategorie: Sport

Autor: Adam

Tagy: golfové oblečení | golfové potřeby | golfové vybavení