Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zlato - investice, která nikdy nezklame?

V posledních týdnech se zlato stává horkým tématem. Jeho cena láme rekordy a investoři si mnou ruce, jak jim tato komodita přináší nečekaně rychlé výnosy. Analytici se shodují: zlato má před sebou ještě další růst. Není divu, že se mnozí začínají zajímat o investování do této blyštivé komodity.

Proč zlato roste?

Důvodů růstu ceny zlata je hned několik. Jednak je to rostoucí inflace, která znehodnocuje papírové peníze. Lidé proto hledají alternativní způsoby, jak uchovat hodnotu svého majetku. Zlato je v tomto ohledu historicky vnímáno jako bezpečná investice.

Dalším faktorem je geopolitická nestabilita. Válka na Ukrajině a rostoucí napětí mezi velmocemi vedou k nervozitě na trzích. Investoři proto hledají "bezpečný přístav" pro své peníze a zlato je opět jedním z favoritů.

Jak investovat do zlata?

V České republice se zlato ve formě zlatých cihel nebo slitků nevyrábí. Nabízí se ale široká škála produktů od tuzemských i zahraničních rafinérií. Nejčastěji se jedná o zlaté cihly a mince.

Při výběru investičního zlata je důležité zvolit si spolehlivého prodejce. Různí prodejci ale nabízí stejné slitky za zcela různé ceny. Proto je důležité porovnat ceny a vybrat si tu nejvýhodnější.

Fyzické zlato vs. virtuální zlato

Konzervativní investicí do zlata je pouze jeho nákup v podobě fyzického zlata ve formě cihel nebo mincí. Vyhněte se různým formám nákupu virtuálního zlata nebo dokonce spoření do zlata. V těchto případech nevlastníte fyzické zlato a vaše investice je závislá na solvenci a stabilitě emitenta produktu.

Nekupujte ani akcie zlatých dolů. I když se může zdát, že je to investice do zlata, ve skutečnosti investujete do firmy, která zlato těží. Nevíte, zda je důl ziskový, jaká je jeho budoucnost a zda v něm vůbec zlato zbylo.

Zlato je investice s dlouhodobým horizontem

Investování do zlata není spekulace na rychlý zisk. Zlato je investice s dlouhodobým horizontem. Jeho cena může v krátkodobém horizontu kolísat, ale v dlouhodobém horizontu má zlato tendenci růst.

Zlato do trezoru

Pokud se rozhodnete investovat do zlata, je důležité ho správně uschovat. Nejlepší volbou je trezor v bance nebo bezpečnostní schránka. Nezapomeňte také na pojištění proti krádeži.

Investování do zlata může být chytrým způsobem, jak diverzifikovat své portfolio a ochránit svůj majetek před inflací a geopolitickými riziky. Pokud se ale rozhodnete pro tuto investici, dělejte to s rozvahou a vyberte si spolehlivého prodejce a formu investice.

Publikováno: 11. 04. 2024 / Aktualizováno: 15. 04. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Adam