Hypotéka České spořitelny: Nejvýhodnější úvěr na bydlení?

Hypotéka České spořitelny: Nejvýhodnější úvěr na bydlení?

Mít vlastní bydlení na půjčku není nic neobvyklého. Naopak jen menšina lidí disponuje takovým příjmem, který by umožňoval pořízení nemovitosti z vlastních zdrojů. Pokud jste se rozhodli pro koupi bytu, rodinného domu, pozemku nebo rozsáhlejší stavební úpravy nemovitosti, pomůže vám hypotéka. Banky lákají zájemce na nízké úroky a nejrůznější benefity. Vybrat si nejvýhodnější úvěr není nijak jednoduché, tedy alespoň s ohledem na obrovskou nabídku produktů. My jsme se zaměřili na populární hypotéku České spořitelny, která bezesporu patří mezi nejzajímavější produkty ve své kategorii. Co vám může nabídnou a jak ji rychle porovnat s konkurenčními hypotékami?

Co byste měli vědět o hypotéce České spořitelny?

Hypotéka České spořitelny je stálicí na trhu. Aktuálně je k mání s úrokovou sazbou pod 2 % (k 2.12. 2015 sazba začíná na 1,85 % p.a.), nicméně na tu dosáhnete jen při splnění určitých podmínek.

Vyhněte se zbytečným poplatkům

Celkové náklady na vyřízení hypotéky mohou navýšit poplatky všeho druhu. U České spořitelny se nepříjemných překvapení nedočkáte a nebudete platit vůbec nic za vyřízení. V případě bytu ušetříte nemalou částku i za odhad, protože Česká spořitelna umožňuje on-line ocenění zdarma. Peníze při výstavbě uvolňuje rychle a lze je čerpat i bez předkládání faktur. Hypotéku dostanete až do 100 % hodnoty nemovitosti, nicméně musíte počítat s méně atraktivními podmínkami než v případě menšího úvěru.

Jak je to s úrokovou sazbou?

Česká spořitelna aktuálně nabízí hypotéky s velmi zajímavou úrokovou sazbou. Za určitých podmínek získáte úvěr s úrokovou sazbou od 1,85 % ročně. Zvolíte-li splatnosti na více než 20 let s fixací na 3-5 let, získáte úvěr za zvýhodněných podmínek. Konkrétně s 0,3 % zvýhodněním úrokové sazby pro první období fixace. Věrní zákazníci obdrží za každé období fixace finanční prémii. A aby toho nebylo málo, slevu 0,5 % získáte také v případě, že si u České spořitelny otevřete Osobní účet a budete z hradit splátky.

Bezstarostný úvěr s širokými možnostmi

Rozhodnete-li se pro hypotéku od České spořitelny, dočkáte se příjemných benefitů souvisejících se splácením úvěru. Splátky lze odložit a na nějaký čas úplně přerušit. Jedná se o službu Variabilita splátek, v rámci které vám poradí přidělený poradce. Hypotéka České spořitelny umožňuje financování družstevního bytu a dřevostavby i bez zástavy jinou nemovitostí. Konkrétní podmínky se dozvíte při osobní konzultaci na některé z poboček. Otevřené dveře mají také zájemci o refinancování stávajícího úvěru. Blížíte-li se ke konci fixačního období, zvažte přechod na levnější úvěr. U České spořitelny refinancujete bez dokládání příjmů a dalšího odhadu nemovitosti.

Jak zní závěr?

Jaká by to byla recenze, kdyby chybělo resumé? Hypotéka od České spořitelny je jistě kvalitní úvěr, nicméně s vyřízením nespěchejte a porovnejte nabídky od všech konkurenčních bank. Nemusíte mít strach z toho, že ztratíte spoustu čas a nervů – s porovnáním vám pomůže zbrusu nová služba Eurohypoška, která se zabývá online porovnáním hypotéčních úvěrů od všech bank.

Proč využít Eurohypošku?

Eurohypoška (www.hypoška.eu) je portál, který zdarma a nezávazně porovnává všechny hypotéční úvěry, a to nejen ty české, ale i zahraniční. V portfoliu nechybí slovenské, rakouské, německé, ruské a americké banky. Nechte si vypracovat srovnání – jedině takovým způsobem zjistíte, zda je hypotéka od České spořitelny nejvýhodnější. Provozovatele služby Eurohypoška dokáží zajistit hypotéční úvěr i zájemcům se záznamem v registru dlužníků. K objektivnímu výsledku se dopracujete pomocí intuitivního kalkulátoru. Možná nakonec zjistíte, že vašim účelům vyhovuje jiná hypotéka než ta od České spořitelny.

Publikováno: 05. 12. 2015

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: česká spořitelna hypotéka | hypotéka české spořitelny | hypotéka recenze