Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zvířata

I chrup vašeho psa vyžaduje důkladnou péči. Jak na to?

Ústní neboli dentální hygiena je důležitá – o tom snad nikdo nepochybuje. Od útlého dětství rodiče vtloukají svým dětem nezbytnost pravidelného čištění zubů a dalších úkonů, které zajistí zdravý a dobře vypadající chrup. Ale kdo to vysvětlí čtyřnohým mazlíčkům? Ti si s čištěním zubů hlavu nelámou, nicméně také vyžadují svědomitou péči. Sdílíte-li domácnost s němou tváří, musíte se o něho náležitě postarat. Jak péče o zuby psa vypadá v praxi? Odpovědi najdete v následujících řádcích.

Důležitá je prevence

Potíže související se špatnou zubní hygienou mohou potkat jakékoliv plemeno. Přestože se však čištění zubů doporučuje i u velkých psů, zvýšenou pozornost vyžadují především menší pejskové. Ti jsou náchylnější na tvorbu zubního kamene a další nepříjemnosti, které je zapotřebí zavčasu podchytit. Podceníte-li prevenci, bude pozdě.

Proto je nezbytné začít s čištěním psího chrupu již ve štěněčím věku, kdy si váš svěřenec navykne na zubní kartáčky pro psy. Nepřestávejte však ani v momentě, kdy se vám jeho chrup začne jevit jako dokonalý. Buďte na sebe hrdí a pokračujte – záněty a zubní kámen mohou vést k závažným nemocem, které způsobí nebezpečné bakterie. A když už nic jiného, pes kvůli špatného chrupu trpí.

Jak často psovi čistit zuby?

Nakousli jsme čištění zubů, které byste měli provádět pravidelně. Neobejdete se bez kartáčku a speciální zubní pasty pro psy. Ideální frekvence čištění je cca 2 až 3x týdně. Budete-li mít čas a chuť, zcela jistě svému mazlíčkovi neublížíte ani častějším čištěním.

Kartáček a pasta nejsou jediným řešením

Pokud si váš pes z nějakého důvodu nezvykne na kartáček, nevzdávejte to a vyzkoušejte speciální gel, který se nanáší na dásně a zuby. Případně mu do krmení přimíchejte k tomu určený přípravek s mořskou řasou – ta eliminuje zubní kámen, plak a nepříjemný zápach z úst. K odstranění zápachu pak slouží i nejrůznější spreje a osvěžovače.

Co dodat závěrem? Péči o psí chrup rozhodně nepodceňujte a čas od času sáhněte i na dentální hračky a žvýkací kosti – takové čištění bude pejska bavit. Budete-li o zdraví svého mazlíka pečovat, vyhnete se nutnosti čištění či dokonce trhání zubů u veterináře.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.