Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

I prach může být nebezpečný

Je všudypřítomný, musíme ho neustále likvidovat a je považován za známku toho, že se moc často neuklízí. Prach ale není jen estetický problém, může i vybouchnout.

Bezpečné je bez prachu

Doma se snažíme utírat prach pravidelně, abychom měli čisto. V průmyslové výrobě se ale prach musí likvidovat, aby nedošlo ke vzniku prostředí s rizikem výbuchu a požáru. Kvalitní odsávání a filtrace vzduchu je ve výrobnách naprosto nezbytná pro bezpečné pracovní prostředí. O výbušnosti prachu se obecně moc nemluví, v popředí zájmu jsou spíše nebezpečné plyny a kapaliny, přesto na ni zapomínat nelze. Centrální filtrace musí být ve všech provozech, ve kterých při zpracování a výrobě prach vzniká. Slévárny, brusírny, provozy pro zpracování dřeva nebo papíru i oblast automotive a samozřejmě farmaceutický a potravinářský průmysl.

Explozní potraviny

Stupeň rozmělnění látky má vliv na výbušnost prachu i u takových surovin, které jsou v kompaktním stavu naprosto bezpečné a nehořlavé, třeba hliníkový nebo železný prach. O nebezpečí výbuchu uhelného prachu ani není třeba vést dlouhé debaty, v minulosti mnohokrát ukázal, jakou sílu může mít. Výbušné jsou veškeré organické prachy, v potravinářském průmyslu se tak za explozní prach považuje naprosto každý a nakládá se s ním podle toho. Senný a obilní prach, mouky, cukry, kakao, škroby a mnoho dalších surovin jsou velmi náchylné k vytváření elektrostatického náboje. Vrstva ležícího prachu tak může být velkým rizikem u některých surovin už v případě, že je vysoká jen jeden milimetr. Odsávání explozního prachu je cesta, která zajistí bezpečné a čisté pracoviště bez vniku zbytečných rizik, a to v kterémkoli odvětví průmyslu a zpracování.

V každém provozu je potřeba prach okamžitě likvidovat a odsávat, ideálně co nejblíže místu jeho vzniku, a minimalizovat tak případné problémy a rizika.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *