I stará plečka může znovu zazářit aneb Jak ze zanedbané ojetiny udělat bourák k pohledání

I stará plečka může znovu zazářit aneb Jak ze zanedbané ojetiny udělat bourák k pohledání

Na starším autě není vůbec nic špatného. A pozor, teď nemáme na mysli zánovní bourák, který sjel z výrobní linky před dvěma, třemi lety – a ani krasavce, jemuž zatím nelze říkat veterán. Představte si pod ním třeba patnáct let starou oktávku či v lepším případě šestkovou Mazdu. Ani jedna z nich se nikdy nestane youngtimerem, ale s trochou štěstí bude věrně sloužit ještě několik dlouhých let. Ale co ten lak?! Buďte v klidu, i s tím se dá něco dělat.

Když auto nedělají jen kola

Pěkné liťáky sice odvádí pozornost od profláklé siluety karoserie, ovšem pokud ke svému autu chováte důvěrnější vztah a současně se nechcete propadat hanbou vždy, když vás někdo vidí vystupovat z něčeho, co by se mělo na Googlu zobrazovat pod heslem „zanedbaná kára“, naučte se základy detailingu a pořiďte si základní výbavičku – níže doporučenou kosmetiku na auto značky Auto Finesse, kterou seženete na vlesku.cz. Proč byste to měli udělat, respektive – co investicí do kosmetiky Auto Finesse získáte? Především skvělý pocit, že jste svému plechovému příteli vdechli nový život. Bez nadsázky! Ale dost okecávání – jaké produkty zbaví karoserii vašeho auta všech známých i naprosto neidentifikovatelných nečistot? Nepřítelem číslo jedna je polétavá rez. Poradí si s ní Auto Finesse Iron Out. Proti asfaltu a lepidlu funguje na výbornou Auto Finesse ObliTARate. Případně můžete sáhnout po clay baru a lubrikaci Auto Finesse Glide – pro jistotu, kdyby chemie ztrácela dech.

Jak oživit barvu?

První kolo máme za sebou, ale tím extrakce zubu času nekončí. Možná tomu nevěříte, ale stejně, jako se z ošklivé housenky vyloupne krásný motýl, se z odporně zašlého laku stane zrcadlová plocha. Klíčem k úspěchu je lehce abrazivní leštěnka Auto Finesse Rejuvenate. Poradí si s kapkami vodního spotu, zaschlými muškami a zvládne zapravit i drobné škrábance. Samozřejmě velmi šetrně. A teď už jenom řádně navoskovat. Pokud se nacházíte na parkovišti před domem, bude se vám hodit "rychlovosk" Auto Finesse Glisten. Vidíte ten rozdíl? Ano, opravdu je to stále vaše auto. Jen vypadá stokrát lépe. Takže ještě jednou, pro pořádek: veškerou nezbytnou autokosmetiku seženete od borců vlesku.cz. Ochotně vám poradí s výběrem a mají také oživovače plastů, čističe kůže, dezinfekce klimatizace a další přípravky, díky kterým bude na vaše přibližovadlo opět radost pohledět.

Publikováno: 23. 09. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam