Jak krmit velkého psa?

Jak krmit velkého psa?

Pořídili jste si pejska, který patří mezi tzv. velká plemena, ale nevíte, jak ho správně krmit? Pravděpodobně vám je známo, že větší psi jsou v důsledku své váhy náchylnější na nejrůznější kloubní onemocnění. Vhodné krmivo musíte volit tak, aby obsahovalo správnou hladinu živin. Ta se liší dle ideální hmotnosti, zdravotnímu stavu, březosti, aktivitě a dalších parametrů.

Klouby potřebují především glukosamin

Klouby velkých psů jsou každý den velmi namáhané a proto byste svému miláčkovi měli dopřát granule pro velké psy s obsahem glukosaminu. Ten udrží kloubní chrupavku v dobrém stavu. Krmivo by mělo zároveň obsahovat vitamíny a stopové prvky. Dejte si pozor také na to, abyste psa zbytečně nepřekrmovali a jeho hmotnost zůstala na ideálních číslech. Mezi další složky, bez kterých se velcí psi neobejdou, patří rybí tuk s vysokým obsahem vitamínů (stimuluje organismus a zajistí zdravou srst), kvalitní živočišné bílkoviny (podporují tvorbu svalové hmoty) a středně fermentovanou vlákninu. Naopak se vyvarujte granulí s vysokým obsahem tuku.

Jak předejít obezitě?

Velcí psi, kteří mají málo pohybu a mimo jiné také kastrovaní jedinci trpí obezitou. Ta je spojena se zvýšeným rizikem chorob, ať už kardiovaskulárních či jiné povahy (např. curkovka). Pro tyto jedince je vhodné krmivo se sníženým obsahem tuků, speciální zvolenými sacharidy, L-karnitinem (pro rychlejší spalování tuků) a vitamíny z rybího oleje. Budete-li dbát na jídelníček svého velkého čtyřnohého kamaráda, zajistíte mu dlouhodobé zdraví. Podobně jako u menších plemen jsou pro větší psy k mání speciální granule pro štěňata. Špičkové krmivo seženete z pohodlí domova ve specializovaném e-shopu Můj Mazlík. Nezapomeňte, že kvalitní krmení prodlouží život vašeho psa až o několik let – a to za investici do prémiových granulí stojí, nebo ne?

Publikováno: 23. 03. 2015

Kategorie: Zvířata

Autor: Adam

Tagy: Jak krmit velkého psa