Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Promačkaná kapota od krup? Díky technologii PDR je oprava hračkou…

Počasí je mnohdy nevyzpytatelné a z nikdy nevíme, kdy z nebe začnou padat trakaře. Přinejmenším alespoň kroupy. Čas od času se příroda zblázní a začne na nás shůry shazovat ledové koule o velikosti golfových míčků. Což o to, my se před nimi schováme, ale podstatně hůř jsou na tom naši plechoví mazlíčci. Ne každý má k dispozici garáž a po podobných náletech jsou ulice plné „prodůlovaných“ automobilů. Oprava se kromě karosářských prací neobejde bez lakování, což konečnou cenu výrazně navýší. Není divu, že spousta řidičů od opravy upustí a raději jezdí s potlučeným vozem.

Pokud se i váš vůz stal terčem nečekaného útoku krupobití, nezoufejte. Přeci jen existuje způsob, jak dát promačkané plechy do pořádku i bez nutnosti lakování. Metoda se nazývá PDR a lze ji aplikovat na poškození o průměru do 5 cm. Jde o mechanický způsob opravy, během kterého nedochází k poškození laku. Používá se na všechny plechové a hliníkové části vozu vyjma hran a plastových částí. Mezi největší výhody patří cena, která je mnohem nižší než klasická oprava auta po krubobití. Kromě toho je také podstatně rychlejší – metoda PDR nevyžaduje broušení, vrstvení tmelu a lakování.

Technologií, která umožňuje PDR, ovšem nedisponuje každý autoklempíř. Kde ji však zaručeně najdete, je dílna společnosti Auto QliniQ s.r.o., která zaměstnává přes 50 vysoce kvalifikovaných pracovníků. Ti se metodou zabývají více než 10 let a momentální denní kapacita moderní dílny v Průhonicích činí 15 vozidel. Oprava je však možná také v místě vašeho servisu. Máte-li pochybnosti o tom, zda je oprava možná, stačí si sjednat termín prohlídky, během které technik zhodnotí stav vozidla. Oprava kompletně poničení karoserie zabere 2 -3 dny (není-li poškozen lak). V opačném případě se termín opravy prodlouží na 4 – 7 dní (dle rozsahu práce). Další informace o PDR najdete na webu autokrupobiti.cz.