Jak na prodej a nákup auta, krok po kroku s yespojisteni.cz

Jak na prodej a nákup auta, krok po kroku s yespojisteni.cz

Neriskujte a prostudujte si průvodce přepisu automobilu na yespojisteni.cz!

Prodáváte nebo kupujete nový vůz ale tak trochu se ztrácíte ve vší té byrokracii? Je to Vaše první transakce tohoto druhu a chcete udělat vše správně?  Legislativa se stále mění a co platilo pře pěti lety, nemusí platit dnes.  Se stále se měnící se legislativou je proto důležité prostudovat si návod krok za krokem, abyste měli jistotu, že neuděláte chybu. To by Vás totiž mohlo přijít pěkně draho. Nedodržení některých náležitostí je totiž v České republice dokonce pokutováno a nejedná se o malé částky. Například pokud po prodeji svého auta nezajistíte jeho přepis na nového majitele do 10 pracovních dní, může Vám být vyměřena pokuta až 50.000 Kč. A to už by Vaši peněženku jistě zabolelo.

Kompletní manuál od profesionálů

Nemějte ale žádný strach. Na stránkách yespojisteni.cz je pro Vás připraven kompletní průvodce přihlášením, přepisem a odhlášením vašeho vozidla, takže budete přesně vědět, jak na to. A že yespojisteni.cz opravdu ví, co dělá. Jedná se o online specializovaný srovnávač pojištění všeho druhu od cestovního pojištění až k povinnému ručení, takže je špičkou ve svém oboru. O tom svědčí tisíce spokojených zákazníků, kteří se na odborníky z yespojisteni.cz obrací s dotazy, tak aby se vyvarovali nejrůznějším nesnázím a zbytečně nepřicházeli o drahocenný čas a peníze.  Pro své klienty pravidelně připravuje informativní a vzdělávací články, na různá témata, tak aby Vám neunikly žádné novinky ze světa pojištění.

Přihlášení versus přepis

Co se týče postupu pro nákup a prodej vozidel, je pro Vás připraveno shrnutí jak na registraci a přihlášení nového vozidla, tak je i návod jak na přepis vozidel v případě, že se jedná o automobil starší. Podmínky u každého z těchto dvou procesů se liší. I když se legislativa především u přepisu ojetých vozů snaží celý průběh zjednodušit a novelou zákona č. 56/2001například zrušila odhlašovací povinnost, je pro úspěšný přepis vozidel nutné dodržovat všechny stanovené kroky. Ještě před návštěvou úřadu je po uzavření kupní smlouvy nutné provést evidenční kontrolu a vyplnit přihlášku o registru vozidla do registru silničních vozidel. K samotnému přepisu je pak nutný velký a malý technický průkaz, kupní smlouva, ověřená plná moc od kupujícího, občanský průkaz a zelená karta. Mějte na paměti, že je lepší celý přepis realizovat ze strany prodávajícího, abyste si pohlídali všechny výše uvedené kroky a nevystavili se tak zbytečným komplikacím. Pro kompletní manuál navštivte stránky yespojisteni.cz a prostudujte si proces přepisu automobilu krok za krokem !

Publikováno: 12. 01. 2022

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam