Jak nejlépe ochránit displej iPhonu před poškozením?

Jak nejlépe ochránit displej iPhonu před poškozením?

Po pořízení nového iPhonu se koupě kvalitního ochranného skla a krytu stala takřka povinností. Na trhu je široké spektrum certifikovaných značek, ale i spousta bezejmenných výrobců, kteří častokrát nabízí tvrzená skla za značně nižší cenu. Ovšem to zdaleka není výhra, protože v případě laciné kopie vysokou odolnost skla nečekejte. Záleží také, jestli zvolíte plastovou nebo skleněnou variantu tvrzeného skla. Doporučujeme raději tu skleněnou, která vydrží mnohem více a jen tak snadno se nerozbije či nepoškrábe. V tomto článku vám prozradíme zajímavosti, ale i užitečné rady.

Co je tvrzené sklo?

Tvrzené neboli kalené sklo vzniká za pomocí tepelné úpravy, kdy sklo se musí zahřát a následně prudce ochladit. Celému procesu říkáme kalení. Z běžného skla se rázem stane tvrzené sklo, které je až 5x více odolné vůči bočním nárazům a vydrží i teploty do 200 °C.

Jak aplikovat ochranné sklo na displej?

Abyste ochranné sklo na iPhone nalepili správně je zapotřebí dodržovat následující kroky. Telefon položte na rovný povrch a pořádně ho za pomocí vlhčeného ubrousku očistěte. Následně sáhněte suchém ubrousku či hadříku a displej přetřete do sucha. Začněte pomalu sloupávat fólii z ochranného skla. Dotýkejte se pouze té strany, která nelepí. Sklo rovnejte podle displeje, pomalu se přibližujte k obrazovce iPhonu a nalepte. Pokud vznikl menší bubliny, stačí odlepit sklo na kraji a znovu nalepit, případně bubliny vytlačit.

Tvrzené sklo jako nejlepší ochrana displeje

Temperované sklo nabízí nejvyšší možnou ochranu před škrábanci. Ovšem v případě, že jste zakoupili kvalitní výrobek, nemusíte se bát ani tvrdých nárazů či mohutných škrábanců. Šance na rozbití displeje jsou minimální, protože ochranné sklo veškerou energii nárazu absorbuje a rozbije se dřív. Kvalitní ochranná skla, ale třeba i příslušenství, jako je bezdrátová nabíječka do auta, seženete v eshopu ipouzdro.cz.

Publikováno: 22. 01. 2022

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam