Jak rychle a účinně pročistit šatník

Jak rychle a účinně pročistit šatník

Kroky, které vedou k zjednodušení šatníku, nemusí být příliš radikální a rozhodně nemusíte vyhazovat všechno oblečení, co máte. Zkuste svůj šatník vytřídit a pročistit tak, abyste našli svůj osobní styl oblékání a dali prostor kvalitnímu oblečení.

Čeho se zbavit

Pokud přemýšlíte, jakého oblečení se zbavit, tak se můžete řídit jednoduchou radou a vyřadit vše, co jste na sobě neměli víc než rok. Takové oblečení vám ve skříni zabírá zbytečné místo a můžete jej tak poslat dál, dát do recyklačního kontejneru na textil. Co se týče starého, děravého a obnošeného oblečení, tak jej můžete použít na úklid nebo jej vyhoďte.

Kam s vyřazeným oblečením

Vyřazené oblečení můžete umístit do kontejneru s textilem. Toto oblečení následně slouží k recyklaci. Nebojte se ekologického třídění a podpořte jej, navíc se může oblečení dostat až do neziskových organizací, kde dokáže pomáhat a slouží k dalšímu zpracování textilu. Takový je další osud vašeho oblečení, když jej vložíte do speciálního oranžového kontejneru na textil.

Proč recyklovat oblečení

Důvodů, proč recyklovat, je hned několik. Nejde jen o větší prostor a místo v šatníku, ale také o méně komplikované oblékání a lepší kombinování outfitů. Tříděním a recyklací oblečení pomáháte životnímu prostředí, ale také potřebným, například charitě nebo jiným organizacím, které pomáhají lidem.

Pořádek v šatníku

Pořádek v šatníku je bonusem, který rozhodně oceníte. Už nebudete muset ráno stát hodiny před skříní a nevědět, co si obléct. Z oblečení, které si necháte, si můžete vytvořit již hotové outfity na jednom ramínku a oblečení vám tak zabere pár minut.

Udělejte si z úklidu zábavu

Do úklidu šatníku a recyklace textilu se pusťte s kamarádkou. Oblečení si můžete i vyměňovat, vyzkoušet si jej a udělat si z toho malý módní večírek, při kterém se rozhodně pobavíte a zasmějete. Abyste na tuto aktivitu nezapomněli, nebojte si udělat i pár fotek, ať máte na co vzpomínat.

Zapomeňte na trendy

Pokud patříte mezi milovníky módy, můžete sledovat módní trendy, číst časopisy nebo nakupovat oblečení přímo od módních návrhářů. Nenechte se ale trendy ovlivňovat natolik, abyste se kvůli nim vzdali svého osobního stylu a nemysleli na svou postavu. Noste hlavně to, co je vám pohodlné, co máte rádi a v čem se budete cítit skvěle. Pak budete totiž skvěle i vypadat a působit na ostatní.

Publikováno: 22. 01. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Adam