Jak se oholit dohladka a na dlouho?

Jak se oholit dohladka a na dlouho?

Máte ve svém okolí někoho, kdo rád tráví čas holením? Pochybujeme. Holení je činnost, kterou drtivá většina lidí vnímá jako nepříjemnou povinnost. Je to i váš případ? Pak vás zřejmě zajímá, jaký způsob holení je nejefektivnější. Respektive jak se oholit co nejrychleji a na co nejdelší dobu. A je to vůbec možné? Na trhu je široké spektrum přípravků a přístrojů, z nichž většina slibuje nemožné. Ale abychom neházeli všechny do jednoho pytle, existuje pár výjimek, díky kterým lze dostihnout hedvábně hebkého oholení na poměrně dlouhou dobu. Ale ještě než se pustíte do výběru konkrétního holicího strojku, seznamte se se základní charakteristikou jednotlivých variant holení.

Jaký je rozdíl mezi depilací a epilací?

Depilace

Depilaci jistě znáte. Jde o klasický způsob holení žiletkou či strojkem, jehož podstata spočívá ve zkrácení chloupků. Vzhledem k tomu, že se neodstraňují kořínky, pokožka nevydrží dokonale hladká příliš dlouho. Depilaci je proto zapotřebí provádět častěji než epilaci. Depilaci lze provádět jednorázovými holítky či žiletkovými strojky, nebo elektrickými holícími strojky – a právě ty jsou z dlouhodobého hlediska finančně výhodnější, a navíc šetrnější k pokožce. V případě jednorázovek totiž hrozí riziko podráždění kůže. Mimo to je jen na vás, zda zvolíte suchou, nebo mokrou metodu. Co týče výhod, depilaci nelze upřít rychlost. Eplikace a IPL epilace jsou časově náročnější. Na druhou stranu se však nemusí tak často opakovat.

Epilace

Při epilaci dochází k odstranění chloupků i s kořínky, proto je efekt hladké pokožky déle trvající než v případě depilace. Obvykle se používá vosk nebo pinzetový epilátor – strojek s holicími hlavami, které obsahují cca 20 – 40 pinzet. Logicky platí, že větší počet pinzet vede k rychlejšímu oholení. Mnoho lidí vnímá epilaci jako bolestivou. Existují však epilátory, které umožňují holení ve vodě, případně varianty s masážní holicí hlavicí pro zmírnění bolesti. Na bolest se však dá poměrně snadno zvyknout a podvědomě ji eliminovat. Odměnou jsou déletrvající oholení a o poznání jemnější chloupky.

IPL epilace

Ještě jste o IPL epilaci nikdy neslyšela? Představuje skvělou alternativu pro každého, kdo nehodlá snášet bolest při epilaci. Nejmodernější způsob holení vychází z profesionálního ošetření, které bylo dříve dostupné jen v kosmetických salonech. Pořídíte-li si IPL epilátor, můžete si výhody metody užívat v pohodlí domova. IPL epilace probíhá na bázi intenzivního pulsního světla, které pohlcuje melanin obsaženy v chloupkových folikulech. Jakmile dojde k zasažení, chloupek vypadne. Velkou výhodou metody je fakt, že ji lze aplikovat i na hladkou pokožku – v praxi to znamená, že není důvod čekat až chloupky povyrostou. Po IPL epilaci jsou chloupky znatelně tenčí, zpomaluje se jejich růst a v případě dlouhodobého holení zcela vymizí. Pomyslnou nevýhodou je fakt, že jsou v rámci ošetření zasaženy pouze chloupky v růstové fázi - proto se musí proces několikrát opakovat, a až poté je dosaženo efektu dokonale hladké pokožky. Oproti pinzetové depilaci však je tento způsob holení zcela bezbolestný, a navíc nehrozí zarůstání chloupků.

Který dámský holicí strojek je nejlepší?

Ať už se nakonec rozhodnete pro holení kteroukoliv metodou, objektivní porovnání dámských holicích strojků najdete na recenzním portálu ohol.cz.

Publikováno: 19. 12. 2018

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: dámské holicí strojky porovnání