Jak si vybrat vhodnou MBA školu?

Jak si vybrat vhodnou MBA školu?

Chcete zvýšit svou atraktivitu pro zaměstnavatele? Pokud marně hledáte lukrativní pracovní pozici i navzdory tomu, že jste úspěšně vystudovali vysokou školu, pokračujte dále ve studiu – přihlaste se na některou z MBA škol. V zahraničí (např. v USA a ve Velké Británii) je studium MBA plnohodnotným magisterským oborem, v České republice má formu postgraduálního profesního studijního programu. V každém případě vám pomůže, protože zaměstnavatelé jej vnímají velmi pozitivně. Jsou si vědomi toho, že absolventi MBA programů disponují značnými praktickými znalostmi a dovednostmi. Klíčový je ovšem výběr správného oboru a prestižní školy.

Hlavní kritéria výběru MBA školy

Ptáte se, jak vybrat MBA školu? Studium MBA není levná záležitost, nicméně cena by rozhodně neměla být rozhodujícím faktorem při výběru školy. Chcete-li, aby vám studium skutečně pomohlo v rozvoji profesního života, zvolte si takový obor, který vám umožní okamžité uplatnění nově nabytých znalosti při každodenní práci. Rozdíly mezi jednotlivými školami spočívají také ve frekvencích učebních bloků a v jejich rozložení v průběhu týdne. Díky tomu si můžete studovat v souladu s vlastním časovým harmonogramem – záleží na vás, zda to bude během dne, navečer nebo o víkendu. Velmi důležitá je forma studia. Renomované MBA školy pořádají přednášky nad rámec kurikula, fungují v nich absolventské kluby a v neposlední řadě dávají studentům k dispozici kvalitní studijní materiály. Můžete však narazit také na instituce, které nepovažují interakci studentů s lektory za důležitou a veškeré studium spočívá ve čtení knih a skript v PDF.

Je toho mnohem více – nechte si poradit!

Zmínili jsme pouze základní aspekty, ovšem v praxi byste si měli dát pozor i na jiná kritéria. Nechcete-li při výběru MBA školy šlápnout vedle, využijte toto MBA srovnání. Srovnávač vám na základě zadaných kritérií doporučí vhodnou instituci i konkrétní program. Konečné rozhodnutí však bude samozřejmě pouze na vás.

Publikováno: 20. 08. 2017

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat mba školu | mba srovnání | srovnání mba škol