Jak snížit spotřebu auta?

Jak snížit spotřebu auta?

Trápí vás vysoké výdaje za pohonné hmoty a hledáte způsob, jak snížit spotřebu auta, a to bez nutnosti konstrukčních úprav? V tom případě se pohodlně posaďte a přečtěte si následující tipy. Společně s redaktory online magazínu Radyprovšechny.cz jsme pro vás přichystali pár zaručených rad, díky kterým ušetříte! Předpokládáme, že výměnu automobilu za vůz s úspornějším motorem jste zavrhli ještě předtím, než jste začali číst tento článek. Dobrá zpráva je, že vysoká spotřeba může být důsledkem špatného stylu jídly a nikoliv nenasytného agregátu. Budete-li ctít následující rady o autech, prodloužíte dojezd vozu na jednu nádrž až o 100 km. A pozor – v případě silnějšího a většího auta docílíte změnou jízdního stylu největší úspory…

1. Vypínejte motor

Čeká vás delší stání? Spalovací motor si za hodinu řekne o cca 2 litry paliva, takže se vyplatí vypínat motor vždy, když předpokládaná doba stání činí více než minutu. Ne nadarmo se do nových vozů dává systém start/stop.

2. Kontrolujte tlak v pneumatikách

Optimální tlak v pneumatikách je předpokladem nižšího valivého odporu a lepší ovladatelnosti. Budete-li pneumatiky pravidelně kontrolovat, ušetříte i 0,25 l na 100 km. Zároveň se přičiníte o lepší jízdní vlastnosti vozu. auto-pumpa

3. Proveďte následující úpravy

Za vyšší spotřebu mohou otevřená okénka, podivně tvarovaný spojler a v neposlední řadě i střešní nosič. Když k tomu přičtete spoustu zbytečných věcí v kufru, průměrná spotřeba se výrazně navýší. Vezměte si příklad z profi závodníků, kteří řeší každý kilogram navíc.

4. Předvídejte a nespěchejte

Styl jízdy má na spotřebu zdaleka největší vliv. Vyhněte se proto jízdě „brzda-plyn“ a snažte se motor často zbytečně nevytáčet. Buďte pozorní, sledujte dění kolem sebe a předvídejte. Zároveň si vyčleňte dostatečnou časovou rezervu – agresivní jízda v důsledku časového presu se na spotřebě také podepíše. Znáte další osvědčené rady, jak snížit spotřebu auta a ušetřit za pohonné hmoty? Přispějte do diskuze pod článkem!

Publikováno: 12. 03. 2016

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: jak snížit spotřebu auta