Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Skvělé tipy

Jak spolehlivě změřit zbytkový alkohol v krvi? Alkotesterem!

Alkohol za volant nepatří, ale to jistě moc dobře víte. Ale co ten zbytkový? Spousta z nás usedá za volant i přesto, že hladina alkoholu v krvi ještě neklesla na zákonem tolerovaná čísla. V České republice platí takzvaná nulová tolerance a to nejen u řidiče motorového vozidla, ale také u cyklisty nebo jezdce na zvířeti. Zákon tak neobejdete ani tím, že do oblíbené hospůdky vyrazíte na bicyklu nebo na koni. Jenomže jak si ověřit, že tělo již alkohol odbouralo? Nečekejte na to, až vám dá policista „fouknout“ a změřte si hladinu alkoholu v krvi v předstihu. Vyhnete se problémům a ušetříte spoustu peněz.

Základní typy alkotesterů

Jediným možným způsobem, jak změřit obsah alkoholu v krvi, je použít alkotester. Toto volně dostupné zařízení je k mání ve dvou základních variantách, které fungují na bázi polovodičového čidla nebo Fuel cell senzorem. V minulosti byly alkohol testery s elektrochemickým čidlem výrazně dražší než zařízení využívající polovodičové čidla, ale v posledních letech jsou mnohem dostupnější.

Jak vybrat alkotester?

Rozhodnete-li se pro alkotester, připlaťte si za typ s elektrochemickým čidlem, který je mnohem přesnější (čidla reagují pouze na alkohol a ne na jiné chemické látky), méně se zahřívá a má větší výdrž baterií. Při výběru konkrétního modelu hleďte na rozsah měření. Kvalitní alkotestery měří v min. rozsahu od 0,0 do 5,0 promile a lze je kalibrovat. Naopak se vyvarujte přístrojů, které měří až od 0,2 promile a to navíc s tolerancí 0,2 promile. Tyto typy alkotesterů jsou pro měření zbytkového alkoholu naprosto nevhodné.

Alkotester Alkohit

Spolehlivé alkotestery Alkohit

Alkoholové testery Alkohit slouží k osobním účelům i občasným kontrolám zaměstnanců (testery řady X3, X5,X10 a X30). Zařízení nejvyšší modelové řady (X60, X100, X500, X600) lze bez problémů využívat i k pravidelným zaměstnaneckým kontrolám. Specializovaný e-shop www.alkohit.cz nabízí komplexní služby zahrnující pravidelnou kalibraci, poradenství a záruční i pozáruční servis. Máte-li ohledně alkotesterů nějaké dotazy, bez obav se zeptejte přímo prodejce. Alkotestery značky Alkohit používají i firmy jako ČEZ a Plzeňský Prazdroj a spokojeni s nimi budete i vy.