Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zvířata

Jak správně pečovat o králíka? Základem je kvalitní strava

Přemýšlíte o domácím mazlíčkovi? Jestli nemůžete přijít na to, jaké zvíře by jim mělo být, možná by se vám mohl líbit králík. Průměrná délka jeho života je 9 let, což je o něco více než u morčete a výrazně více než třeba u křečka nebo potkana. Na druhou stranu je s králíkem o něco méně starostí než se psem. Jak o takového králíka správně pečovat? A čím ho vlastně krmit?

Co musíte zařídit, než si domů přinesete králíka

Nejdříve si nastudujte všechny dostupné informace o králíkovi, a především dobře promyslete, zda se o něj dokážete dostatečně postarat. Za úvahu stojí například také to, zda pro něj budete mít hlídání, až pojedete na dovolenou. Domluvte se předem s několika příbuznými či známými, abyste měli jistotu. Nakonec nakupte všechnu potřebnou výbavu. Králíka si přineste do hotového domova.

Základem je dostatečně velká klec. Měla by být velká alespoň 100 x 50 x 50 cm, aby se v ní králík necítil stísněně. Do klece potřebujete podestýlku, kterou budete pravidelně vyměňovat, kočičí záchodek, dále napáječku, misku na granule pro králíky, jesličky na seno a nakonec domeček, do kterého se bude králík schovávat, kdy bude chtít mít klid. V neposlední řadě je důležité promyslet, čím budete králíka krmit.

Čím krmit králíka, aby byl zdravý

Vyberte si komplexní krmivo pro králíky, které obsahuje všechny důležité živiny, minerály a vitaminy. Nabídku kvalitního krmiva vyrábí společnost Energys. Respektuje potřeby zvířat, a tak vyrábí granule každému druhu na míru. Váš králík bude s těmito granulemi zdravý a spokojený. Jídelníček můžete zpestřit bylinkami nebo senem.

A čemu se při krmení vyhnout? Nedávejte králíkovi suché pečivo. I když je to zaběhnutý zvyk, větší množství pečiva způsobuje trávicí potíže. Stejně tak nepodávejte králíkovi luštěniny nebo brukvovité a salátové plodiny. Taková strava by ho zbytečně nadýmala.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *