Jak ušetřit spoustu peněz za nový server?

Jak ušetřit spoustu peněz za nový server?

Doby, kdy i méně výkonná výpočetní technika stála desítky tisíc korun, jsou naštěstí dávno pryč. Týká se to nejen klasických PC, ale také serverů. I dnes samozřejmě narazíte na modely, jejichž cena výrazně převyšuje průměr, ale přesto není nutné investovat astronomické částky, protože i levnější hardware většině běžných uživatelů výkonnostně dostačuje. Ale co když vám rozpočet neumožňuje ani pořízení levnějších serverů? Nabízí se ještě jeden způsob, jak výrazně ulevit peněžence. Říká vám něco pojem repasovaná výpočetní technika?

Serverů z bazaru se nemusíte bát

Repasovaná výpočetní technika není nová. Jedná se o hardware, který již někdo používal. Přesto je ve velmi dobrém technickém stavu a výkonnostně lze srovnat s některými levnějšími novými servery. Ptáte se, proč byste si měli pořídit „repas“, když si stačí připlatit pár tisícovek navíc a můžete mít zbrusu nový stroj? Důvod je prostý. Servery, které se nyní prodávají jako repasované, byly v době uvedení na trh naprostou špičkou. Znamená to, že se z hlediska parametrů “chytají” i po letech. Oproti novým low-endovým serverům jsou však mnohem kvalitnější. Nejde tedy pouze o nezanedbatelnou finanční úsporu, ale také o spolehlivost.

Konfiguraci si navolíte sami

Server bazar nabízí repasované servery formou barebonů. Jedná se o servery s procesorem a základní paměť. Finální konfigurace je plně ve vašich rukou. Můžete si nechat postavit velmi výkonný stroj, který vás vyjde podstatně levněji než zbrusu nový server. K top značkám patří Dell, HP, IBM a Fujitsu. U prodejců repasované výpočetní techniky zároveň seženete i data storage - servery vhodné jako úložiště dat. Bohatou nabídku najdete na www.czech-server.cz. Známý e-shop byl na českém trhu jako jeden z prvních a nabízí nadstandardní služby.

Publikováno: 02. 05. 2018

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: repasované servery | server bazar