Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Jak vybrat dětskou zimní bundu

Nedílnou součástí každého dětského šatníku by měla být zimní bunda. A ne tak ledajaká. Musí být kvalitní, aby si dítě zimu neprotrpělo, ale naopak pořádně užilo. Jak se však vyznat ve spleti různých variant a vybrat tu pravou? Odpovědi na nejčastější otázky ohledně výběru dětské zimní bundy najdete v tomto článku.

Měla by být hezká? To určitě ano. Ale jaká další kritéria musí dětská zimní bunda splnit, abyste jí dali zelenou? Mezi hlavní požadavky patří odolnost (nechceme přece, aby se rozpadla v polovině zimní sezóny) a funkčnost. Sehnat model, který odpovídá poměrně přísným požadavkům, naštěstí není v dnešní době vůbec složité. Milovníci módních trendů mohou být nadšení, protože i na tomto sortimentu je jasně vidět, jakým směrem se návrháři aktuálně ubírají.

Než dorazí mrazy, hodí se „přechodovka“

Přechodová bunda neboli přechodovka představuje pomyslný mezičlánek mezi klasickou zimní bundou a lehkou podzimní větrovkou. Proč by ji mělo mít v pohotovosti i vaše dítko? Důvody jsou zřejmé – jakmile se prudce ochladí, ale zároveň neudeří ukrutné mrazy, přichází vhod právě tato lehká, vzdušná, a přitom dostatečně hřejivá varianta. Slouží jako ochrana před deštěm (pozor – všechny přechodové bundy nejsou nepromokavé!) i větrem a dá se pod ní nosit mikina či svetr.

Jakou zvolit bundu na zimu?

Jakmile udeří ty skutečné mrazy, přechodová bunda přestává stačit – a přichází čas pro plnohodnotnou zimní bundu. Jakými vlastnostmi by měla oplývat? Ohlídejte si, aby byla řádně zateplená. Zda zvolíte variantu s kapucí, nebo bez, je na vás. Bundy bez kapuce jsou komfortnější při běžném nošení, ale v případě silného sněžení nebo při sportu naopak přichází vhod.

Co by však zimní bundě rozhodně nemělo chybět, je podšívka v rukávec. Nejlepší jsou hladké, klouzavé povrchy, které nevyhrnují rukávy od svršku pod bundou. V celé bundě pak musí být teplá podšívka.

A když se dítě chystá na lyžařský výcvik nebo jezdí na hory společně s vámi? Městská zimní bunda by měla zůstat doma na ramínku – na lyže a snowboard je ideální lyžařská outdoorová bunda. Vyznačuje se nepromokavou vrstvou. Díky ní se dítě nezpotí a cítí se při sportování pohodlně.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *