Jak vybrat herní PC?

Jak vybrat herní PC?

Blíží se Vánoce, čas splněných přání. Pokud je tím vaším – dosud nesplněným – herní PC, mělo by vás zajímat, jak takový počítač vypadá, respektive základní kritéria výběru. Důslednou selekcí předejdete nepříjemnému zjištění, že je vysněná mašinka dobrá leda tak na kancelářské práce. Nabídka je velmi široká a my se vám v ní pomůžeme zorientovat.

Základní tipy, kterými byste se měli při výběru herního PC řídit

Není počítač jako počítač. A proto si předem položte několik zásadních otázek, jejichž odpovědi ovlivní vaše další kroky. Za prvé si promyslete, jestli budete na herním PC hrát spíše současné či starší hry – anebo naopak očekáváte, že si strojovna poradí s náročnými herními tituly, které se teprve objeví v nabídce. Určitě je vhodné stanovit limit. Cenové rozpětí je opravdu velké a rozdíly řádově v desítkách tisíc jsou pro herní počítače naprosto běžné. Nezapomeňte, že samotný počítač k hraní nestačí. Neobejdete se bez monitoru a příslušenství – a ani na něm byste neměli zbytečně šetřit, protože se tím připravíte o perfektní požitek při hraní. Mít super-výkonný herní PC opravdu nestačí, když k němu nemáte kvalitní obrazovku, pohodlnou klávesnici a ergonomickou herní myš.

Herní PC podle typu hráče

Obecně lze herní PC sestavy rozdělit do několika kategorií. Občasnému hráči může stačit „lowend“, který si poradí i s novějšími hrami – byť ve Full HD na nižší detaily. Takový stroj pořídíte do 20 tis. Kč. Aktivnější hráči přirozeně potřebují vyšší výkon. Jsou pro ně určeny herní PC z nižší až střední třídy v cenovém rozpětí od 25 do 30 tis. Kč. V rámci těchto kategorií si zahrajete nové hry ve Full HD na střední až vyšší detaily. Náročnější pařani musí sáhnout do kapsy hlouběji. Herní počítače vyšší střední a vyšší třídy stojí 40 až 60 tis. Kč, ale lze na ně pohlížet jako na investici do budoucna. Ještě nějakou dobu si poradí s budoucími hrami. Na „áčkové“ tituly v rozlišení QHD a 4K je radost pohledět. Skutečný fajnšmekr potřebuje to nejlepší, co je momentálně na trhu k mání. Pokud vám není líto utratit 60, 80 či více tisíc, dostanete herní svatostánek, který vám budou všichni závidět.

Publikováno: 29. 11. 2021

Kategorie: Technika

Autor: Adam