Orientační ceny tetování aneb Kolik vás bude stát „kérka“

Orientační ceny tetování aneb Kolik vás bude stát „kérka“

Doby, kdy si většinová společnost tetování automaticky spojila s kriminalitou či podsvětím jsou naštěstí dávno pryč. Umění, které má v mnoha kulturách napříč celým světem bohatou a velmi dlouhou historii, se v poslední dekádě stalo nedílnou součástí image. Forma je natolik rozmanitá, že si v bodyartu najde každý to své – někdo nedá dopustit na „old school“ styl, jiný na realistické či neotradiční motivy. Věříme, že jste si výběr dobře rozmysleli, ušetřili adekvátní částku, a nyní již svědomitě vybíráte salon. Anebo snad netušíte, kolik stojí tetování a bojíte se zeptat? Cena tetování je velmi individuální, nicméně orientačně ji předem odhadnout můžeme.

Malá tetování nebývají drahá, ale...

Co si představit pod pojmem „malé tetování“? Za jednoduchý geometrický tvar, nápis apod. přibližně o velikosti mince necháte v profi salonu do dvou tisíc korun. Tetování o rozměrech větší krabičky od sirek vás může stát i tři, čtyři nebo pět tisíc korun – v praxi záleží na složitosti motivu a množství použitých barev. Tetování zabírající plochu o něco větší než krabička od cigaret vás může stát ještě o něco více. Suma sumárum: menší tetování vycucne z vaší peněženky cca 1000 – 8000 Kč.

Středně velké tetování

Selským rozumem vydedukujete, že za středně velké tetování zaplatíte několikanásobně více než za malou ozdobu. Při pohledu do pomyslného ceníku tetování je zjevné, že záleží na velikosti plochy. Může se jednat o částku kolem deseti (plocha cca 20 × 10 cm) i patnácti až dvaceti (plocha cca 25 × 15 cm) tisíc korun. Podstatnou roli hraje místo, na kterém tatér kérku aplikuje. Tetování stejné velikosti může být mnohem dražší, je-li přeneseno na elastičtější oblast pokožky, kde je konečná plocha motivu větší a celkový čas aplikace delší.

Velká tetování stojí desítky tisíc korun

Zřejmě vás nepřekvapí, že velké tetování udělá ve vaší peněžence vichřici. Za rukáv či nohu si profi tatér řekne v průměru o dvacet až čtyřicet tisíc korun. Nutno podotknout, že částku neuhradíte jednorázově, ale po částech v rámci jednotlivých sezení (aplikace větších tetování zabírá podstatně více času). Resumé? Cena tetování lze pouze odhadnout, přesnou částku vám po konzultaci sdělí tatér. Na druhou stranu není moudré šetřit, přeci jen jde o ozdobu, která vás bude provázet celý život. Proto jsou dobrou volbou renomované salony jako BLACK HOUSE TATTOO v Praze.

Publikováno: 22. 11. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Adam